Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Nike Węgrów zanotował pierwszą wygraną

I Liga K: Nike Węgrów zanotował pierwszą wygraną

W niedzielę, 1 października PMKS Nike Węgrów i SMS PZPS Szczyrk I rozegrały awansem spotkanie 3. kolejki rozgrywek I Ligi Kobiet. Mecz od samego początku pod kontrolą miały węgrowianki, które ostatecznie zakończyły go wygraną 3:0.

Spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęły siatkarki z Węgrowa i po kilku akcjach miały pięciopunktową przewagę (8:3). Zawodniczki ze Szczyrku starały się gonić rywalki, jednak te nie ułatwiały im zadania zdobywając punkty seriami (15:7). Sytuacja nie uległa zmianie do końca inauguracyjnej partii, którą Nike Węgrów wygrał do 13.

Od pięciopunktowej przewagi (5:0) rozpoczęły drugą odsłonę gospodynie spotkania. Nie trzeba było długo czekać, żeby jeszcze bardziej umocniły się na prowadzeniu (12:3). Siatkarki z SMS-u były bezsilne. Punktowały pojedynczymi akcjami lub po błędach rywalek. Już do końca tej partii nie były w stanie dogonić węgrowianek i musiały uznać ich wyższość (25:18).

Set numer trzy od początku wyglądał inaczej. Tym razem drużyna ze Szczyrku nie pozwoliła, żeby rywalki uciekły. Gra wyrównała się, a wynik oscylował wokół remisu (11:11). Dopiero w drugiej części odsłony zespołowi gospodarzy udało się zdobyć serię punktów i odskoczyć na kilka punktów (20:15). Siatkarkom SMS-u nie udało się już doprowadzić do wyrównania, a set zakończył się zwycięstwem Nike Węgrów wynikiem 25:21.

PMKS Nike Węgrów – SMS PZPS Szczyrk I 3:0
(25:13, 25:18, 25:21)

Nike: Michałek (8), Surlit (4), Głodzińska (9), Piszcz (2), Waszyńska (14), Orzyłowska (10), Dutkiewicz (libero) oraz Hochołowska (1), Godlewska (1) i Wiśniewska (libero)
SMS: Milewska (1), Ornoch (5), Moszyńska (4), Siuda, Robińska (4), Brzoza (2), Suska (libero) oraz Dorywalska (2), Mulka, Nadera (3), Adamczyk (11), Jaroń