Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Halkbank Ankara z Pucharem Turcji

Halkbank Ankara z Pucharem Turcji

Siatkarze Halkbanku Ankara wywalczyli kolejny w swojej historii Puchar Turcji. W turnieju finałowym nie stracili nawet seta. Najpierw rozbili Arkas Izmir, a w finale nie dali większych szans Fenerbahce Stambuł.

W pierwszym półfinale faworyzowany Halkbank rozbił Arkas Izmir w trzech setach. Drużyna ze Stambułu zwłaszcza w dwóch pierwszych odsłonach nie dała pograć rywalom, a trochę walki było jedynie w trzeciej partii. Faworyci postawili na zagrywkę, którą punktowali aż 15 razy. Do tego dołożyli 48% skuteczności w ataku, co wystarczyło im do odniesienia zwycięstwa. Ich liderami byli Nimir Abdel-Aziz oraz Thomas Jaeschke, którzy zgromadzili na koncie odpowiednio 21 oraz 19 punktów.

Drugi półfinał był znacznie bardziej zacięty. Niewiele brakowało, aby Ziraat wygrał nawet 3:0 z Fenerbahce, ale nawet przy prowadzeniu 2:1 w setach nie zdołał przypieczętować zwycięstwa. Drużyna ze Stambułu odwróciła losy spotkania, triumfując w tie-breaku. Mimo że miała zaledwie 41% skuteczności w ataku, a po błędach na zagrywce i w ataku oddała rywalom ponad 30 punktów, to nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa. Do sukcesu poprowadził ją Kaan Gurbuz, który zdobył 22 oczka, choć miał wsparcie u Yacine Louatiego (14 punktów). Po drugiej stronie siatki wyróżnili się Wouter Ter Maat i Osmany Juantorena, którzy łącznie wywalczyli 43 oczka, ale nie wystarczyło to do awansu do finału.

W finale Halkbank nie dał większych szans Fenerbahce. Trochę walki było tylko w premierowej odsłonie, a w dwóch kolejnych ekipa ze Stambułu była tylko tłem dla rywali. Ci popełnili więcej błędów, ale znowu postawili na zagrywkę, którą punktowali 9 razy. Do tego dołożyli 55% skuteczności w ataku. Ich liderem był Thomas Jaeschke, który zapisał na koncie 20 oczek, choć miał wsparcie u Nimira Abdel-Aziza (17 oczek). Po drugiej stronie siatki jedynie Kaan Gurbuz osiągnął dwucyfrową zdobycz, ale jego 10 punktów nie poderwało Fenerbahce do walki.