Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gwardia Wrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu

Gwardia Wrocław rozpoczęła przygotowania do sezonu

fot. KFC Gwardia Wrocław

W poniedziałek siatkarze KFC Gwardii Wrocław rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Sztab szkoleniowy miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Nieobecny był jedynie Tytus Nowik, przebywający na zgrupowaniach reprezentacji Polski U-18.

Gwardziści do wspólnego trenowania wrócili po kilku miesiącach przerwy. Mowa o większej grupie, jak bowiem wiadomo, funkcjonujemy w rzeczywistości sparaliżowanej przez COVID-19. Po przerwanym sezonie 2019/2020 trener Krzysztof Janczak, kiedy pojawiła się taka możliwość i zmniejszyły obostrzenia, przygotowywał część siatkarzy ćwiczących w małych grupkach. Teraz pojawiła się już prawie cała drużyna, która będzie walczyła o punkty w sezonie 2020/2021 w TAURON 1. Lidze.Premierowe spotkanie zespołu rozpoczęło się od kilku zdań organizacyjnych, zarówno ze strony trenera Janczaka, jak i dyrektor operacyjnej klubu Igi Łyczby. Warto również podkreślić obecność prezesa Łukasza Tobysa. Szef KFC Gwardii, poza ostatnim głosem w części organizacyjnej, życzył również powodzenia całej drużynie, zarówno w okresie przygotowawczym, jak i późniejszej ligowej rywalizacji. Tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnie, niepokojące okoliczności, gdzie zachorowania na COVID-19 pojawiły się w siatkarskim świecie – w drużynach z Gdańska oraz Zawiercia.

Po części organizacyjnej siatkarze i sztab szkoleniowy zabrali się do pracy. Został przedstawiony harmonogram treningowy, zajęcia podzielono na kilka części. Siatkarze KFC Gwardii spędzili ze sobą ładnych kilka godzin, mocno wchodząc – już od samego początku – w zawodowe obowiązki. Te we Wrocławiu spełniać będą stosunkowo krótko, bo do… najbliższego czwartku. Gwardziści wyruszają bowiem na obóz do Borowic, gdzie będą pracować do 15 sierpnia. Tam zapowiada się najbardziej intensywny czas, który powinien być fundamentem pod dalsze tygodnie przygotowań. Gry sparingowe siatkarze Gwardii rozpoczną w ostatnim tygodniu sierpnia.

Harmonogram przygotowań KFC Gwardii Wrocław:

06 – 15.08. – obóz w Borowicach
25 – 26.08. – dwumecz z Cuprum Lubin (prawdopodobnie oba wyjazdowe)
29 – 30.08. – turniej we Wrześni, rywale: STS Olimpia Sulęcin, UKS Mickiewicz Kluczbork, Krispol Września
31.08. – 01.09. – turniej w Miliczu, rywale: gospodarze (II liga) + zespoły pierwszoligowe
05 – 06.09. – turniej w Sulęcinie, rywale: Krispol Września, STS Olimpia Sulęcin, zespół z Niemiec
10 – 11.09. – turniej w Libercu (Czechy), rywalami pięć zespołów zagranicznych (poza czeskimi, z Austrii i Niemiec), także gospodarze, VK Dukla Liberec
18 – 19.09. – mecz sparingowy w Hali Orbita (rywal pierwszoligowy)

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę