Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Ryś trenerem młodzieżowej reprezentacji Niemiec

Grzegorz Ryś trenerem młodzieżowej reprezentacji Niemiec

fot. cev.eu

Grzegorz Ryś jest kolejnym polskim trenerem, po Michale Winiarskim, który został zatrudniony w Niemczech. Objął bowiem kadrę naszych zachodnich sąsiadów do lat 21, zastępując na tym stanowisku Dana Ilotta.

Grzegorz Ryś jest trenerem siatkówki od 31 lat, a od ponad 20 lat odnosi sukcesy w pracy z młodzieżą. W latach 1999 – 2003 był trenerem młodzieżowych reprezentacji Polski, a w 2003 roku w Teheranie prowadzona przez niego kadra juniorów wywalczyła złote medale mistrzostw świata. Później pracował z seniorską reprezentacją Egiptu, ale zdecydował się na powrót do Polski i ponownie objął stery w  młodzieżowej kadrze w naszym kraju. Na swoim koncie ma także pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Izraelu. W tym ostatnim kraju pracował ostatnio jako szkoleniowiec męskiej kadry do lat 21 oraz był odpowiedzialny za szkolenie młodzieży w tamtejszej Akademii Siatkówki.Nie obca mu jest także praca w polskich klubach. Z Morzem Szczecin dotarł do finału Pucharu Polski, a wraz z AZS-em Olsztyn zdobywał srebrny medal mistrzostw kraju. Później pracował również w Avii Świdnik i Treflu Gdańsk, ale ostatnio koncentrował się na pracy za granicą.

Przypomnijmy, że Grzegorz Ryś nie będzie jedynym polskim trenerem pracującym z męską kadrą Niemiec, bowiem szkoleniowcem tamtejszych seniorów jest Michał Winiarski, którego Ryś miał w kadrze juniorów zdobywającej złoty medal mistrzostw świata. – Grzegorz Ryś jest bardzo doświadczonym i odnoszącym sukcesy na arenie międzynarodowej trenerem młodzieży, który idealnie uzupełnia nasz raczej młody zespół trenerów – powiedział koordynator do spraw młodzieży w niemieckim związku, Michael Warm.

źródło: opr. własne, www.volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę