Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gospodarze przygotowują się do mistrzostw Europy U18

Gospodarze przygotowują się do mistrzostw Europy U18

fot. pzps.pl

EuroVolleyU18 2020 rozpocznie się w najbliższą sobotę 5 września w Lecce i Marsicovetere. Po zakończeniu fazy grupowej dwie najlepsze drużyny z każdej puli zmierzą się w półfinałach i meczach medalowych w Lecce, a mecze o miejsca 5-8 odbędą się w Marsicovetere.

Po wycofaniu się czterech drużyn– Rosji, Finlandii, Słowacji i Francji, w grupie I w Marsicovetere są gospodarze Włoch oraz reprezentacje Belgii, Bułgarii i Turcji. Białoruś, Czechy, Niemcy i Polska tworzą grupę II, a mecze odbędą się w Lecce. Sześć najlepszych drużyn zapewni sobie udział w mistrzostwach Świata U19.Reprezentacja Włoch ciężko pracuje, wykonując dwie sesje treningowe dziennie w hali sportowej Villa D’Agri w Marsicovetere. – Jesteśmy oczywiście bardzo podekscytowani i wszyscy nie możemy się doczekać rozpoczęcia tego turnieju – mówi siatkarz Luca Porro. – Aby jak najlepiej przygotować się, pracowaliśmy bardzo ciężko i ponieśliśmy wiele wyrzeczeń. Robiąc to, zawsze przestrzegaliśmy zasad sanitarnych – kontynuuje.

Jesteśmy bardzo zjednoczoną grupą, którą łączy wielkie pragnienie dobrego występu, nawet wiedząc, jak trudne są takie zawody na wysokim poziomie. W miarę jak zbliżamy się do naszego debiutu, coraz bardziej odczuwamy podekscytowanie, ale zawsze utrzymujemy koncentrację na wysokim poziomie i staramy się dać z siebie wszystko na każdym treningu. Pierwszym celem jest pokazanie dobrej gry i naszych atutów we wszystkich meczach. Jako jedyna reprezentacja Włoch, która w tym roku będzie mogła zagrać we Włoszech wiemy, że oczekiwania są wysokie. Chcemy pokazać na boisku, jak bardzo jesteśmy zmotywowani do tego, by dobrze sobie poradzić – podsumowuje Porro.

Transmisje na żywo ze spotkań kibice będą mogli oglądać na kanale Youtube Włoskiej Federacji Siatkówki.

źródło: cev.eu, opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved