Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Giovanni Guidetti: Muszę odnaleźć balans

Giovanni Guidetti: Muszę odnaleźć balans

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po latach spędzonych na ławce trenerskiej reprezentacji Turcji, Giovanni Guidetti od tego sezonu prowadzi Serbki, meczem z którymi biało-czerwone zakończą pierwszy turniej w Lidze Narodów. – W ćwierćfinale mistrzostw świata Polska miała wiele szans, by wygrać. Nasze spotkanie w Lidze Narodów będzie jednak inne, z innymi zawodniczkami. Dla nas teraz nie ma łatwego czy silnego rywala. Są tylko trudni albo bardzo trudni przeciwnicy. Polska należy do tej drugiej grupy – powiedział Guidetti w rozmowie z portalem TVP Sport.

Trener Giovanni Guidetti nie miał jeszcze zbyt wiele czasu, aby poznać swoje nowe podopieczne. Na razie więc musi radzić sobie i reagować na bieżąco. – Niełatwo gra się nam przeciwko Turcji, USA, Polsce czy Kanadzie, szczególnie, że naprawdę jesteśmy dopiero na początku drogi. Musimy odnaleźć naszego „ducha”, rytm i wiele innych czynników. Każdy mecz z Serbkami skutkuje nowymi odkryciami. W każdym z nich próbuję nowych rzeczy, nie mając jeszcze wiedzy pozwalającej mi przewidzieć co się wydarzy. Próbuję i widzę, co działa dobrze, a co źle. Każdy dzień jest więc dla mnie nowym odkryciem z tą wspaniałą drużyną – mówił trener reprezentacji Serbii.

Po sezonach spędzonych jako szkoleniowiec Turcji, praca z Serbkami to spore wyzwanie dla tego doświadczonego szkoleniowca. –  Czułem się bardzo podekscytowany zmianą, ponieważ dzięki niej wszystko znowu stało się nowe. Otrzymałem możliwość poprowadzenia zespołu, który wie jak wygrywać i grać w siatkówkę. Muszę więc odnaleźć balans między tym, co już działa znakomicie, a tym, co chciałbym zmienić. Codziennie próbuję różnych rzeczy. Wiem, że zmiana nie jest łatwa dla zawodniczek, bo przez wiele lat były przyzwyczajone do stabilności na ławce trenerskiej, a w ostatnim czasie doszło do roszad – ocenił Guidetti i dodał: –  Widzę drużynę o dużej jakości i świetnym nastawieniu do pracy. Dziewczyny wiedzą, jak trenować siłowo i na boisku. Mają bardzo wysoką jakość, ale po sezonie klubowym nie są w najwyższej kondycji fizycznej – podsumował selekcjoner serbskiej kadry.

Ta w sobotę zagra z reprezentacją Polski w Lidze Narodów. –  W ćwierćfinale mistrzostw świata Polska miała wiele szans, by wygrać. Nasze spotkanie w Lidze Narodów będzie jednak inne, z innymi zawodniczkami. Dla nas teraz nie ma łatwego czy silnego rywala. Są tylko trudni albo bardzo trudni przeciwnicy. Polska należy do tej drugiej grupy, ponieważ już na tym etapie prezentuje się bardzo dobrze. Środkowe często punktują, poza tym ich bardzo dobre młode skrzydłowe grają bez presji. To będzie dla nas niezwykle trudny mecz – zapowiedział Giovani Guidetti. Początek spotkania w sobotę o 13.

Cała rozmowa Sary Kalisz w serwisie TVP Sport

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved