Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gabriela Ponikowska: Jestem z nas bardzo dumna

Gabriela Ponikowska: Jestem z nas bardzo dumna

fot. Michał Szymański

UNI Opole nie zdołało przerwać serii porażek. Na zakończenie rywalizacji w 2022 roku opolanki musiały uznać wyższość tarnowianek. – Wydaje mi się, że mecz mógł się podobać, bo odrobiłyśmy zadanie domowe, przygotowałyśmy się po świętach jak najlepiej potrafiłyśmy. Realizowałyśmy taktykę i mamy trzy punkty, drugi raz w Tarnowie. Wchodzimy w nowy rok z uśmiechniętą buzią – powiedziała po spotkaniu Gabriela Ponikowska, która została wybrana MVP spotkania.

W swoim ostatnim meczu w 2022 roku Roleski Grupa Azoty Tarnów pokonał UNI Opole. Tarnowiankom do zwycięstwa wystarczyły trzy sety. – Wydaje mi się, że mecz mógł się podobać, bo odrobiłyśmy zadanie domowe, przygotowałyśmy się po świętach jak najlepiej potrafiłyśmy. Realizowałyśmy taktykę i mamy trzy punkty, drugi raz w Tarnowie. Wchodzimy w nowy rok z uśmiechniętą buzią – powiedziała Gabriela Ponikowska. – Nie śledzę tabeli, skupiam się na tym, żeby jak najlepiej się pokazać – dodała.Ponikowska w czwartkowym meczu zdobyła 13 punktów – 9 atakiem (56% skuteczności) i 4 blokiem. Zawodniczka została wybrana MVP pojedynku z opolankami. – To jest zawsze tak, że jedna zawsze się wyróżni, ale na to MVP zawsze pracuje cała drużyna. Proszę sobie przypomnieć mecz, jak Klaudia Świstek uderzała piłki, Kasia Marcyniuk w trudnych momentach z wysokiej piłki uderzała jak młotem. Mecz mógł się podobać. Ja jestem z nas bardzo dumna. To chyba nasz najlepszy mecz do tej pory – przyznała środkowa.

Dla tarnowianek było to drugie zwycięstwo z rzędu bez straty seta. Obecnie z dziesięcioma punktami na swoim koncie siatkarki z Tarnowa plasują się na 8. miejscu w tabeli i tracą dwa oczka do wyprzedzających ich Grot Budowlanych Łódź i OnlyBio Pałacu Bydgoszcz. – Trzeba utrzymać to, co mamy teraz, bo zaczęło to się ładnie zazębiać. Wiele meczów jest jeszcze przed nami. Przeciwnicy są różni. W siatkówce kobiecej wszystko jest możliwe. Jakość, konsekwencja i skupienie doprowadziły do tego, że mamy trzy punkty – stwierdziła Ponikowska.

Kolejne spotkanie beniaminek z Tarnowa rozegra w Łodzi. 9 stycznia o 20:30 zmierzy się z Grotem Budowlanymi Łódź. – Wiadomo, trzeba się przygotować do meczu z Grotem Budowlanymi Łódź, bo dziewczyny grały w europejskich pucharach, w zeszłym roku też fajnie skończyły, ale my jesteśmy nieobliczalne – zakończyła siatkarka beniaminka TAURON Ligi.

źródło: opr. własne, Roleski Grupa Azoty Tarnów - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę