Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Trzecie zwycięstwo zespołu Łukasza Kozuba

Francja M: Trzecie zwycięstwo zespołu Łukasza Kozuba

Sezon zasadniczy we Francji jest już prawie na półmetku. Do tej pory na szczycie tabeli łeb w łeb idą Tours VB i Chaumont VB 52. Oba zespoły wygrały mecze w miniony weekend. Zwycięstwo odniosła także drużyna Łukasza Kozuba i powiększyła przewagę nad ostatnią ekipą w tabeli.

12. kolejkę mocno otworzyli siatkarze Chaumont. W piątkowy wieczór pokonali Montpellier w trzech setach, choć momentami wydawało się, że rywale mocniej postawią się gospodarzom. W drugim secie Chaumont musiało walczyć na przewagi, ale ostatecznie wygrało i trzy punkty zostały u wicelidera tabeli.

Znając wynik piątkowego spotkania Tours VB wiedziało już, że musi wygrać za trzy punkty, żeby utrzymać się na fotelu lidera. Zadanie było wyjątkowo trudne, bo na ich drodze stanęło trzecie w tabeli Nantes. Dla gości była to szansa na doskoczenie do czołowej dwójki, więc wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Pierwszy set był wyrównany i Tours wygrało go dopiero 30:28. Później z siatkarzy Nantes jakby zeszło powietrze i oddali pozostałe dwie partie do 19.

Szansę na zrównanie się punktami z Nantes wykorzystało Saint-Nazaire Volley-ball Atlantic. W ważnym meczu, w którym mierzyli się z Narbonne Volley wygrali 3:0 i to na terenie rywala, który dotychczas miał tyle samo punktów, co Saint-Nazaire. Tym samym goście razem z Nantes trzymają się teraz za plecami prowadzącej dwójki, a trzy punkty za nimi pozostały ekipy z Narbonne i Lille.

Tourcing Lille Métropole także wygrało swój mecz, w którym okazało się lepsze od Nice Volley-Ball. Spotkanie trwało trzy sety, jak zresztą większość meczów w tej kolejce, bo tylko jeden raz w miniony weekend pojedynek nie zakończył się w trzech partiach, a był to mecz sąsiadów w tabeli – Plessis Robinson i Spacers Toulouse. Po tie-breeaku wygrało Plessis i awansowało na 10. miejsce w tabeli.

Ważny dla układu tabeli mecz rozgrywała drużyna Łukasza Kozuba. Przedostatnie Stade Poitevin VB Poitiers podejmowało ostatnie Cambrai Volley. Do tej pory dystans między tymi drużynami wynosił dwa punkty, a po weekendzie urósł do pięciu oczek, jako że Poitevin wygrało 3:0.

Takim samym wynikiem zakończył się mecz Paris Volley i Arago de Sète VB. Paryżanie wygrali i zamienili się z rywalami miejscami w tabeli.