Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Kolejka szybkich spotkań i dziesiąta porażka ekipy Łukasza Kozuba

Francja M: Kolejka szybkich spotkań i dziesiąta porażka ekipy Łukasza Kozuba

fot. Stade Poitevin VB Poitiers

Nie wiedzie się najlepiej w tym sezonie drużynie Stade Poitevin VB Poitiers, której barw broni Łukasz Kozub. W lidze francuskiej zespół polskiego rozgrywającego przegrał w piątek dziesiąte spotkanie. Było to jedyne czterosetowe starcie w 14. kolejce. Pozostałe mecze kończyły się w minimalnej liczbie setów.

Rozgrywany w Poitiers mecz od początku był pod kontrolą gości. W pierwszej i w drugiej partii Saint-Nazaire Atlantic prowadził od początku do samego końca, choć w partii premierowej ekipa Łukasza Kozuba długo starała się być blisko z wynikiem i dopiero w końcówce pozwoliła rywalom mocniej odjechać. Miejscowi popełniali sporo błędów, a goście solidnie zagrywali, atakowali, a także blokowali – głównie w pierwszej odsłonie. Gdy tylko zwolnili rękę w polu zagrywki swoją szansę wyczuli gospodarze. Siatkarze Stade Poitevin od razu poprawili skuteczność w ataku, co przełożyło się na wynik i wygraną w trzecim secie. W kolejnym ten element nie wyglądał już tak dobrze po ich stronie, swoje uderzenia kończyli rywale, którzy pewnie przebrnęli przez czwartą partię i wywalczyli komplet punktów do tabeli.W drużynie wygranych bardzo dobrze spisywał się Kyle Ensing, zdobywca 23 punktów, który zanotował ratio +17. Łukasz Kozub rozegrał oczywiście całe spotkanie, zdobył jeden punkt po asie serwisowym. Dwukrotnie też próbował skończyć sam akcję, jednak jego próby w ofensywie zostały podbite przez rywali. Porażka sprawiła, że jego zespół spadł w tabeli z 12. na 11. miejsce.

Pozostałe mecze kończyły się bardzo szybko, choć nie w każdym wygrywali faworyci. Do niespodzianki doszło w Narbonne. Tam miejscowa ekipa przegrała z dużo niżej notowanym Spacers Toulouse i powalczyła tak naprawdę tylko w ostatnim secie, którego przegrała w końcówce. W dużej mierze wpływ na wynik miały błędy własne gospodarzy, którzy tylko w pierwszej partii oddali po nich rywalom 13 punktów. Przedostatni w tabeli Plessis Robinson nie podjął większej walki w Paryżu, natomiast wicelider Chaumont VB 52 nie dał większych szans ostatniemu Cambrai Volley. Chociaż goście nie oddali meczu bez walki, zwłaszcza w trzeciej odsłonie.

Siatkarze Montpellier nie zdołali na wyjeździe zagrozić liderom tabeli. Ekipa Tours VB zagrała bardzo drużynowo, a na wyróżnienie zasługuje jej rozgrywający Zeljko Coric. Ciekawie było natomiast w Roubaix, gdzie spotkały się szósty w tabeli Tourcoing Lille Métropole i dziesiąty Arago de Sète VB. Zespoły dzieliło siedem punktów, teraz już tylko cztery, bowiem to niżej notowani goście nie dali rywalom szans. Wszystko dzięki dobrej zagrywce, która miała przełożenie na każdy inny element gry. W meczu Nantes Reze Metropole z Nice Volley-Ball nie było niespodzianki i wygrali gospodarze, zajmujący w tabeli trzecie miejsce.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi francuskiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę