Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Drużyna Łukasza Kozuba bez punktów

Francja M: Drużyna Łukasza Kozuba bez punktów

fot. Stade Poitevin VB Poitiers

Zespół Łukasza Kozuba – Stade Poitevin VB Poitiers – w meczu 18. kolejki francuskiej ekstraklasy musiał uznać wyższość Paris Volley. Wyżej notowany rywal zapisał na swoim koncie komplet punktów dzięki wygranej 3:1. Drużyna Polaka zajmuje aktualnie 10. pozycję w tabeli z dorobkiem 6 zwycięstw i 12 porażek. 

Ekipa Stade Poitevin VB Poitiers dzielnie walczyła z Paris Volley, jednak ostatecznie została z niczym. Już w pierwszych dwóch setach zespół polskiego rozgrywającego był bliski wygranej (23:25, 22:25). Losy spotkania udało mu się przedłużyć wygraną w trzeciej partii, jednak w czwartej odsłonie przyjezdni postawili kropkę nad i.Łukasz Kozub mecz rozpoczął w pierwszej szóstce, jednak w trakcie spotkania był zmieniany przez Clémenta Diverchy. W zespole Stade Poitevin VB Poitiers najwięcej punktów zdobyli Gabriel Jose da Silva Candido i Mohammad Manavinejad – po 17, natomiast dla zwycięskiej ekipy z Paryża po 18 „oczek” wywalczyli Nikola Kovacević i Nicolas Mendez.

Trzy spotkania 18. kolejki francuskiej ekstraklasy kończyły się po walce w pięciu setach, a ze zwycięstw cieszyły się ekipy z czołówki tabeli – Chaumont VB 52, Tours VB i Nantes Reze Metropole. Tym samym TOP 3 klasyfikacji pozostaje bez zmian.

W dole tabeli również bez zmian. Zwycięstwa faworytów w 18. kolejce sprawiły, że klasyfikację nadal zamykają Plessis Robinson Volley Ball i Cambrai Volley Elan du Cambresis.

W kolejny weekend zespół Łukasza Kozuba zmierzy się z Nice Volley-Ball – bezpośrednim rywalem w tabeli. W 18. kolejce ekipa Nice Volley-Ball uległa 1:3 Arago de Sète VB. Między Stade Poitevin VB Poitiers a Nice jest zaledwie punkt różnicy, szykuje się zatem zacięta walka o każdą piłkę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi francuskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę