Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Drużyna Łukasza Kozuba bez punktów

Francja M: Drużyna Łukasza Kozuba bez punktów

Zespół Łukasza Kozuba – Stade Poitevin VB Poitiers – w meczu 18. kolejki francuskiej ekstraklasy musiał uznać wyższość Paris Volley. Wyżej notowany rywal zapisał na swoim koncie komplet punktów dzięki wygranej 3:1. Drużyna Polaka zajmuje aktualnie 10. pozycję w tabeli z dorobkiem 6 zwycięstw i 12 porażek.

Ekipa Stade Poitevin VB Poitiers dzielnie walczyła z Paris Volley, jednak ostatecznie została z niczym. Już w pierwszych dwóch setach zespół polskiego rozgrywającego był bliski wygranej (23:25, 22:25). Losy spotkania udało mu się przedłużyć wygraną w trzeciej partii, jednak w czwartej odsłonie przyjezdni postawili kropkę nad i.

Łukasz Kozub mecz rozpoczął w pierwszej szóstce, jednak w trakcie spotkania był zmieniany przez Clémenta Diverchy. W zespole Stade Poitevin VB Poitiers najwięcej punktów zdobyli Gabriel Jose da Silva Candido i Mohammad Manavinejad – po 17, natomiast dla zwycięskiej ekipy z Paryża po 18 „oczek” wywalczyli Nikola Kovacević i Nicolas Mendez.

Trzy spotkania 18. kolejki francuskiej ekstraklasy kończyły się po walce w pięciu setach, a ze zwycięstw cieszyły się ekipy z czołówki tabeli – Chaumont VB 52, Tours VB i Nantes Reze Metropole. Tym samym TOP 3 klasyfikacji pozostaje bez zmian.

W dole tabeli również bez zmian. Zwycięstwa faworytów w 18. kolejce sprawiły, że klasyfikację nadal zamykają Plessis Robinson Volley Ball i Cambrai Volley Elan du Cambresis.

W kolejny weekend zespół Łukasza Kozuba zmierzy się z Nice Volley-Ball – bezpośrednim rywalem w tabeli. W 18. kolejce ekipa Nice Volley-Ball uległa 1:3 Arago de Sète VB. Między Stade Poitevin VB Poitiers a Nice jest zaledwie punkt różnicy, szykuje się zatem zacięta walka o każdą piłkę.