Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Oferta z Rzeszowa była najlepsza

Fabian Drzyzga: Oferta z Rzeszowa była najlepsza

fot. Patryk Głowacki

Fabian Drzyzga powraca do PlusLigi. Ma pomóc Resovii w powrocie do czołówki. Sam zawodnik przyznaje, że nie była to spontaniczna decyzja, a skonsultowana ze sztabem szkoleniowym. 

Rozgrywający przyznaje też, że rozmowy z nowym-starym klubem nie trwały długo i były toczone w dobrej atmosferze. Nie ukrywa, że ważny był aspekt finansowy całej sprawy. Pandemia spowodowała, że kluby znacznie obniżyły swoje płacowe możliwości i na tle europejskich zespołów, oferta z Rzeszowa była najlepsza. Poza tym siatkarz zauważa, że życie w Polsce jest łatwiejsze niż za granicą, a klimat zdecydowanie bardziej przyjazny niż w Rosji.Drzyzga potwierdza, że rynek rosyjski i ligi azjatyckie utrzymały swoją stabilność, ale w dużej mierze nie były zainteresowane usługami reprezentanta Polski. – W mojej ocenie rynki azjatyckie i rosyjski ucierpiały najmniej. Są to stabilne i bogate ligi. Moja pozycja nie jest jednak tą, która kusi w szczególności w Azji. W Rosji wiele najlepszych klubów na rozegraniu miało już podpisanych zawodników. Miałem co prawda rozmowę z jedną z drużyn, ale do żadnych konkretów nie doszło – powiedział siatkarz i dodał, że rynek włoski mocno ucierpiał, a Turcy nie byli w stanie zaproponować warunków zbliżonych do oferty z Rzeszowa.

Zawodnik nie boi się przejścia do klubu, który przeżywał ostatnio wyraźny kryzys. Wierzy, że powoli zespół będzie dążył do powrotu na szczyt. On sam liczy, że będzie jednym z budowniczych nowej jakości Resovii.

Drzyzga będzie jednym z trzech rozgrywających w Rzeszowie. To niecodzienna sytuacja, bowiem standardem jest dwóch zawodników na tej pozycji w zespole. Oprócz byłego siatkarza Lokomotiwu Nowosybirsk, w klubie zagrają również Marcin KomendaPaweł Woicki. Sam siatkarz nie komentuje takiej budowy składu. – Nie jestem od wydawania opinii na temat tego, czy powinno się zatrudniać dwóch, trzech czy dziesięciu zawodników na jednej pozycji. To klub i szkoleniowiec decydują o tym, kto będzie grać w zespole. 

Zawodnik dodał również, że nie ma sensu przed sezonem dywagować, czy lepiej skład opierać na zawodnikach o zbliżonych umiejętnościach, czy na silnym pierwszym składzie i rezerwowych. Według niego ważne jest, żeby od początku były jasno rozdzielone role w drużynie i jest to zadanie trenera.

 

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę