Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: Daliśmy się rozegrać Grekom pod koniec drugiego seta

Fabian Drzyzga: Daliśmy się rozegrać Grekom pod koniec drugiego seta

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polacy zgarnęli w starciu z Grekami komplet punktów, ale od drugiego seta spotkanie nie było tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na papierze. – Daliśmy się rozegrać Grekom pod koniec drugiego seta, a potem oni zaczęli bardzo dobrze trzecią odsłonę. Taką przewagę zawsze ciężko odrobić, nie ważne kto stoi po drugiej stronie siatki – ocenił pojedynek z Grekami rozgrywający polskiej kadry Fabian Drzyzga. 

Zarówno przed rozpoczęciem spotkania z Grecją, jak i po pierwszym secie, wszystko wskazywało na to, że biało-czerwoni nie będą mieli zbyt wielu problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali. Podopieczni Vitala Heynena w drugiej odsłonie spuścili jednak z tonu i przegrali co prawda tylko trzecią partię, ale w czwartej o komplet punktów musieli walczyć na przewagi. – Pewnie, że chcielibyśmy to spotkanie wygrać pewnie, 3:0 i w każdym z setów do 10, ale taki już jest sport. Nie każdy mecz, w którym na papierze jesteśmy mega faworytem, będziemy tak wygrywać. Daliśmy się rozegrać Grekom pod koniec drugiego seta, a potem oni zaczęli bardzo dobrze trzecią odsłonę. Taką przewagę zawsze ciężko odrobić, nie ważne kto stoi po drugiej stronie siatki – przyznał Fabian Drzyzga.Rozgrywający polskiego zespołu nie zamierza zbyt długo rozpamiętywać jednak wygranego za trzy punkty pojedynku z niżej notowanym rywalem. – Nie będę zbytnio roztrząsać tego spotkania, bo je wygraliśmy, do tego to nie był ani najważniejszy mecz w naszym życiu, ani najgorszy, ani najlepszy. Po prostu się odbył – skwitował Drzyzga. Biało-czerwoni wygrali do tej pory wszystkie swoje mecze i zajmują pierwsze miejsce w grupie A. Przed nimi jeszcze dwa grupowe pojedynki, w poniedziałek z Serbią, w środę z Ukrainą.

Dla zespołu prowadzonego przez Vitala Heynena mistrzostwa Europy nie są imprezą docelową. Ta odbyła się już w Tokio. – Myślę, że wszystkie drużyny, które brały udział w igrzyskach olimpijskich, bez względu na to, jaki wynik osiągnęły, biorą ten turniej z marszu. Nie ma co się oszukiwać, że w dwa tygodnie da się wypracować wielką formę – przyznał szczerze Fabian Drzyzga i podkreślił: – To nie jest nasza impreza docelowa, gramy w naszym kraju i chcemy, będziemy się starać zdobyć medal, oczywiście najlepiej złoty. Na pewno drużyny, które przygotowywały się tylko do tej imprezy, mogą wyglądać o wiele lepiej nie tylko od nas. Musimy być na to przygotowani i będziemy musieli wtedy dać trochę więcej z wątroby, a z pewnością kibice nam w tym pomogą – zapewnił rozgrywający polskiej kadry. Na razie biało-czerwoni muszą rozegrać jeszcze dwa spotkania w fazie grupowej – z Belgią oraz z Ukrainą. Początek pojedynku z Belgami w poniedziałek o 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę