Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF U-20 M: Pewna wygrana biało-czerwonych ze Słowacją

EYOF U-20 M: Pewna wygrana biało-czerwonych ze Słowacją

fot. eyof2022.com

Na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w słowackim Zvolenie rozpoczęły się zmagania o konkretne pozycje. W rywalizacji o miejsca 5-8 reprezentacja Polski pewnie pokonała gospodarzy w trzech szybkich setach. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy nie dali Słowakom żadnych szans, nie pozwalając im nawet zbliżyć się do bariery 20 punktów w żadnym z trzech setów. W sobotę biało-czerwoni zagrają o 5. miejsce w turnieju z reprezentacją Niemiec.

Podopieczni Mateusza Grabdy w bardzo dobrym stylu pokonali gospodarzy XVI Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w trzech setach. Polski zespół nie dał szans przeciwnikom na nawiązanie równorzędnej walki. Wprawdzie w premierowej odsłonie na początku spotkania lepiej prezentowali się siatkarze Słowacji (8:5). Dobrze w ataku spisywał się Martin Rendla, jednak po krótkiej przerwie to Polacy przejęli inicjatywę na boisku. Pewnie punktował Kacper Ratajewski na skrzydle oraz Mateusz Nowak na środku. Polska wyszła na prowadzenie 16:10 i utrzymała koncentrację zwyciężając pewnie 25:13.Reprezentanci Polski poszli za ciosem. W kolejnej partii to oni narzucili rywalom swój rytm gry i szybko wyszli na prowadzenie 8:5. Ważne punkty zdobywali Jakub Olszewski oraz Kamil Szymendera. Biało-czerwoni prowadzili już 16:8, a rywale nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać Polaków. Nasz zespół małym nakładem sił zwyciężył 25:14.

Trzecia odsłona spotkania to kopia wcześniejszej. Podopieczni Mateusza Grabdy dzięki mocnej zagrywce i udanym kontratakom wyszli na prowadzenie 8:4. W dalszej części utrzymywali równy rytm gry prowadząc 16:11. Po polskiej stronie każdy element siatkarskiego rzemiosła dział wręcz perfekcyjnie 21:17. Reprezentacja Polski do końca dyktowała warunki i zwyciężyła pewnie 25:17. Dzięki ten wygranej na zakończenie XVI Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Bańska Bystrzca reprezentacja Polski U20 powalczy z Niemcami o 5. miejsce. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę, na godzinę 10.30.

Polska – Słowacja 3:0
(25:13, 25:14, 25:17)

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę