Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Grot Budowlani Łódź poza Pucharem Polski. Wilińska: Bardzo mocno walczyłyśmy w tym meczu

Grot Budowlani Łódź poza Pucharem Polski. Wilińska: Bardzo mocno walczyłyśmy w tym meczu

W 1/8 finału TAURON Pucharu Polski Grot Budowlane Łódź mierzyły się z PGE Rysicami Rzeszów. Niestety łodzianki nie były w stanie zatrzymać rywalek i po czterosetowym pojedynku odpadły z dalsze rywalizacji. – Myślę, że postawiłyśmy dosyć mocne warunki, natomiast w pewnym momencie zaczęłyśmy walczyć trochę bardziej ze sobą niż z przeciwnikiem – mówiła na łamach portalu tauronliga.pl Ewelina Wilińska.

rywalki wykorzystały swój moment

Emocji w rywalizacji Grot Budowlanych Łódź oraz PGE Rysic Rzeszów nie brakowało. Mecz lepiej rozpoczęły łodzianki, jednak z czasem Rysice zaczęły narzucać swój rytm gry i niwelować straty. – Tutaj wystarczył jeden błąd, bo jak wiemy, Rysice nie odpuszczają w żadnym momencie. Wykorzystały naszą słabszą chwilę i zrobił się jeden, dwa punkty przewagi, które niestety ciężko nadrobić w takim momencie– powiedziała Ewelina Wilińska. Dodatkowo rzeszowianki lepiej zagrały w bloku – 10 punktów przy 6 „oczkach” łódzkiej drużyny. – Wydaje mi się, że Rzeszów zagrał na najwyższym poziomie, jak zwykle u siebie, i bardzo ciężko było z nimi rywalizować – dodała rozgrywająca Budowlanych.

set pocieszenia

Dużo emocji przyniósł trzeci set – PGE Rysice Rzeszów prowadziły już 21:16, jednak siatkarki Grot Budowlanych Łódź nie zwiesiły głów i doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie łodzianki, po wyrównanej walce w końcówce seta, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, czym przedłużyły jeszcze ten mecz. Kluczowa okazała się zagrywka, którą łódzki zespół mocno utrudnił grę rywalkom. – Tak jak widać, w Rzeszowie zawsze nam ten trzeci set tak jakoś najlepiej idzie. Tak samo było w lidze. Cieszymy się jednak, bo naprawdę bardzo mocno walczyłyśmy w tym meczu i dałyśmy z siebie wszystko, więc fajnie, że chociaż w nagrodę dostałyśmy tego seta. To nic nie zmienia, bo odpadłyśmy z pucharu, natomiast w kontekście naszych dalszych rywalizacji i meczu, który rozegramy za tydzień u siebie, daje dużą nadzieję i dobry materiał, żeby się lepiej przygotować – oceniła Ewelina Wilińska.

Łodzianki szybko muszą wyciągnąć wnioski z tej porażki, ponieważ już 28 stycznia zmierzą się w kolejnym ligowym meczu. Tym razem ich rywalkami będzie Metalkas Pałac Bydgoszcz. Natomiast szansę na rewanż nad rzeszowskim zespołem, tym razem w rozrywkach TAURON Ligi, siatkarki Grot Budowlanych Łódź będą miały już 3 lutego. W nadchodzących dniach szeregi drużyny z Łodzi może zasilić doskonale znana polskim kibicom Jelena Blagojević. – To się okaże, ale najprawdopodobniej tak. Wiadomo, że w każdej plotce jest ziarno prawdy… Natomiast poza tym, że siatkówka to piękny sport, to zawsze jest to też masa papierkowej roboty, więc zobaczymy, czy po prostu wszystko się uda – powiedziała na zakończenie Ewelina Wilińska.