Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > #EuroVolleyU19W – organizacyjny sukces w czasach koronawirusa

#EuroVolleyU19W – organizacyjny sukces w czasach koronawirusa

Po tygodniu od zakończenia tegorocznej edycji #EuroVolleyU19W w Osijeku i Zenicy, słowa uznania płyną do siatkarskich federacji Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, które przy wsparciu CEV, chorwackiego Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz miasta Osijek, zdołały zrealizować z sukcesem pierwsze międzynarodowe rozgrywki siatkarskie od wybuchu pandemii.

Trzy tygodnie temu na konferencji prasowej w Osijeku ogłosiliśmy chorwackiej opinii publicznej organizację #EuroVolleyU19W. Z tej okazji przedstawiliśmy nową koncepcję organizacji międzynarodowych zawodów w siatkówce, zgodnie ze specjalnym protokołem COVID-19. Omówiliśmy szereg środków i działań zaplanowanych na wydarzenie, aby chronić zdrowie sportowców oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację, ale także by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w lokalnej społeczności – powiedziała Valentina Bifflin, sekretarz siatkarskiej federacji w Chorwacji. – Mimo to chorwacka opinia publiczna była podzielona w opiniach na temat organizacji takich zawodów, podkreślając wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i odwołując się do poprzednich wydarzeń sportowych, które niestety zakończyły się źle.Cieszymy się jednak, że nasze wysiłki się opłaciły, a konkurs przebiegał gładko. Dziś cieszymy się, że możemy spojrzeć wstecz i podziękować wszystkim kolegom z Osijeku, którzy uczestniczyli w organizacji, a zwłaszcza miastu Osijek, Instytutowi Zdrowia Publicznego w Osijeku, wszystkim pracownikom hali Gradski vrt oraz personelowi Hotelu Osijek, z którym pomoc projekt okazał się dużym sukcesem. Wiedząc, że były to pierwsze międzynarodowe rozgrywki siatkarskie od czasu wybuchu koronawirusa, a więc śledzone przez całą europejską społeczność siatkarską, jestem niezmiernie szczęśliwa, że Chorwacja pokazała światu, że ciężką pracą wszystko jest możliwe, nawet w najbardziej skomplikowanych warunkach – podkreśliła Bifflin.

Przykład z Osijeka i Zenicy stał się wzorem do naśladowania dla wszystkich europejskich zawodów. Chciałabym także pochwalić zawodników i kadrę, którzy uczestniczyli w turnieju, jako przykład dla wszystkich innych sportowców. Na co dzień jesteśmy świadkami nowych infekcji wirusem w sporcie, ale bez samodyscypliny bardzo trudno jest zapewnić bezpieczne warunki. Z korzyścią dla sportu, organizując zawody i umożliwiając wszystkim młodym ludziom dalsze uprawianie sportu w tych niezwykłych czasach, nie powinniśmy pozwalać ludziom postrzegać sportu i aren jako potencjalnych ognisk koronawirusa. Dlatego w pierwszej kolejności zadbajmy o siebie, abyśmy razem mogli zapewnić przetrwanie sportu. Chorwacki Związek Piłki Siatkowej pokazał, że jest to możliwe – podsumowała sekretarz generalna.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z płynnego przebiegu i wysokiej jakości mistrzostw kobiet do lat 19 w Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. Rozumiemy, że organizatorzy mieli trudne wyzwanie, ale od samego początku przygotowań wykazali się dużą determinacją i entuzjazmem, ciężko pracując, aby zapewnić mistrzostwo na najwyższym poziomie w bezpiecznym środowisku dla wszystkich zaangażowanych. Europejska rodzina siatkówki jest wdzięczna narodowym federacjom Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny za ich zaangażowanie, a także władzom lokalnym za ich wsparcie. Wierzymy, że dali przykład innym federacjom i organizatorom do naśladowania w tych trudnych czasach, w których wszyscy żyjemy – powiedział Özkan Mutlugil, wiceprezes i skarbnik CEV, który był również przewodniczącym #EuroVolleyU19W.

Od 22 do 30 sierpnia dziewięć europejskich drużyn walczyło o tytuł mistrza Europy do lat 19 w Osijeku i Zenicy. Ostatecznie złoty medal zdobyła Turcja, pokonując Serbię 3:2 w finale, podczas gdy Białoruś zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając Francję w meczu o brązowy medal. Ipar Ozay Kurt otrzymała nagrodę dla MVP turnieju. Drużyny reprezentujące kraje gospodarzy, Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę, zakończyły rywalizację na odpowiednio siódmym i dziewiątym miejscu. Z powodu ograniczeń w podróżowaniu związanych z COVID-19 reprezentacje Niemiec, Włoch i Rosji musiały wycofać się z turnieju.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved