Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Estoński przyjmujący opuszcza Skrę

Estoński przyjmujący opuszcza Skrę

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

PGE Skra Bełchatów oficjalnie poinformowała, że w najbliższym sezonie nie zobaczymy w jej barwach Estończyka Roberta Tahta. Według brazylijskich mediów Robert Taht, który ma przenieść się do Brazylii i występować w Sao Jose Dos Campos.

Estoński przyjmujący jest dobrze znany polskim kibicom, bowiem sezon 2021/2022 jest już dla niego piątym spędzonym w kraju nad Wisłą. Wcześniej przez trzy lata grał w Cuprum Lubin (2015-2018), bronił także barw Asseco Resovii Rzeszów (2020-2021), a obecnie reprezentuje PGE Skrę Bełchatów, z którą będzie walczył o brązowy medal PlusLigi, bowiem bełchatowska ekipa przegrała półfinałową batalię z Jastrzębskim Węglem.Taht do tej pory w PlusLidze rozegrał 104 spotkań, w których zgromadził na swoim koncie 1118 punktów.

W swojej karierze grał także w innych ligach. W sezonie 2018-2019 był zawodnikiem tureckiego Arkasu Izmir, a kolejny sezon spędził we Włoszech, gdzie bronił barw Sir Safety Perugia. Nie grał jednak poza Europą. Jeśli więc potwierdzą się spekulacje o jego transferze do Sao Jose Dos Campos, to będą czekały go nowe wyzwania. Może się dodatkowo okazać, że będzie on pierwszym Estończykiem w lidze brazylijskiej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę