Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Egzotyczny kierunek trenera z Kluczborka. Dołączył do sztabu reprezentacji

Egzotyczny kierunek trenera z Kluczborka. Dołączył do sztabu reprezentacji

fot. KSS Mickiewicz Kluczbork

Dawid Obłąk dołączył do sztabu reprezentacji Bahrajnu. Drugi trener KKS Mickiewicza Kluczbork będzie w niej asystentem trenera Jorge Elguety. Ich podopieczni przygotowują się do Pucharu Azji. O jego nowej posadzie klub z Kluczborka poinformował w swoich social mediach. Po kadrowej przygodzie trener ma wrócić do pracy z Mickiewiczem.

 

kolejne wyzwanie

Mickiewicz sezon 2023/2024 zamknął w ćwierćfinale, przegrywając w trzech meczach z BBTS-em Bielsko-Biała. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw.

Po sezonie asystent trenera dołączył do ciekawego zespołu – reprezentacji Bahrajunu. Dla Dawida Obłąka to bardzo ciekawa przygoda, ale niezupełnie nowe doświadczenie. Szkoleniowiec współpracował już z tym zespołem w 2022 roku. Przygodę z siatkówką rozpoczynał od stanowiska statystyka. Asystentem trenera został w KSS Mickiewiczu w sezonie 2019/2020 i pracuje do tej pory.

Warto wspomnieć, że reprezentacja Bahrajnu w światowym rankingu FIVB zajmuje 67. miejsce i ostatnio zanotowała awans o siedem pozycji. W sezonie 2023 siatkarze tego kraju rozegrali 11 meczów oficjalnych. Wygrali sześć z nich, pokonując m.in. Srilankę, Filipiny, Australię i co ciekawe, Koreę.

Główną imprezą sezonu dla reprezentantów Bahrajnu jest Puchar Azji.

 

 

źródło: inf. własna, Mickiewicz Kluczbork - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved