Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-18: Udana inauguracja biało-czerwonych

EEVZA U-18: Udana inauguracja biało-czerwonych

fot. FIVB

Reprezentacja Polski do lat 18 rozpoczęła udział w mistrzostwach EEVZA. Pierwszymi rywalami naszego zespołu narodowego była ekipa Białorusi. Biało-czerwoni pokazali w tym meczu, że potrafią wychodzić z opresji i nawet przy kilkupunktowej stracie zachowują zimną krew. Ostatecznie wygrali to spotkanie 3:0, a jutro zmierzą się z reprezentacją Łotwy.

Reprezentacja Polski powoli rozkręcała się w meczu z Białorusinami. Biało-czerwoni przegrywali kolejno 2:4, 6:9, a po kolejnym punkcie dla rywali o czas poprosił trener Maciej Bartodziejski. Od tego momentu nasi reprezentanci zaczęli grać skuteczniej. Doprowadzili do remisu po 12, a następnie zaczęli budować przewagę.Przy stanie 20:15 rozgrywający rywali popełnił błąd przełożenia rąk i przewaga Polaków wynosiła już 6 punktów. Ostatecznie biało-czerwoni triumfowali 25:18.

W drugim secie biało-czerwoni dotrzymywali kroku rywalom do stanu 6:6, jednak z każdą kolejną piłką Białorusini radzili sobie coraz lepiej. Udany blok dał im prowadzenie 14:10. Trzy, cztery „oczka” przewagi nasi przeciwnicy utrzymywali skutecznie do stanu 16:20. Zespół Macieja Bartodziejskiego odrobił trzy punkty z rzędu i Białorusini poprosili o czas. Mocne zbicie z trudnej piłki dało biało-czerwonym remis 20:20. W końcówce rywale popełniali błędy, zaś Polacy zachowali koncentrację i wygrali 25:21.

W trzecim secie Białorusini wyszli na prowadzenie 6:4 dzięki punktowej zagrywce. Biało-czerwoni grali jednak spokojnie i podobnie jak w poprzednich partiach powoli odrabiali straty. W drugiej części seta wyszli na minimalne prowadzenie i utrzymali je do końca, wygrywając 25:22.

Polska – Białoruś 3:0
(25:18, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Polska: Potrykus (15), Chaciński (11), Brzostowicz (11), Gołębiowski (6), Szpernalowski (3), Przybyłek (3), Granieczny (libero) oraz Jańczyk (1), Kubacki (libero)
Białoruś: Palachanin (18), Dzirsha (8), Alsheuski (7), Kotau (3), Lesko (2). Keida, Belavusau (libero) oraz Khaletski (2), Ausiaikou

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę