Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-18 M: Ukraina bez szans przeciwko biało-czerwonym

EEVZA U-18 M: Ukraina bez szans przeciwko biało-czerwonym

Reprezentacja Polski U-18, grająca w mistrzostwach EEVZA, bez straty seta pokonała zespół narodowy Ukrainy. Wcześnie nasza młoda kadra w takim samym stosunku setów pokonała Białoruś i Łotwę.

Polacy doskonale rozpoczęli spotkanie przeciwko ekipie Ukrainy, której trener przy stanie 4:0 poprosił o czas. Zespół prowadzony przez Macieja Bartodziejskiego spokojnie budował przewagę, po ataku rywali w siatkę prowadził już 14:7. Piłkę setową dała biało-czerwonym zepsuta zagrywka Ukraińców, a ich błąd przypieczętował wygraną naszej reprezentacji.

Początek drugiej odsłony był nieco bardziej wyrównany (4:4:, 6:6), ale z czasem biało-czerwoni zaczęli wychodzić na prowadzenie. Polacy czujnie grali na siatce i w obronie, dzięki czemu mogli wyprowadzać skuteczne kontry (14:8), a pojedyncze mocne ataki rywali nie robiły na nich większego wrażenia. Przy stanie 17:10 o czas poprosił szkoleniowiec reprezentacji Ukrainy, jednak nie zmieniło to obrazu gry. Szczelny blok biało-czerwonych zakończył tego seta wynikiem 25:16 dla Polaków.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Ukraińcy nie zamierzali odpuszczać, ale do biało-czerwonych uśmiechało się szczęście. Po jednej z obron piłka wpadła w linię po stronie rywali i polski zespół wyszedł na prowadzenie 9:8. Wciąż jednak podopieczni Macieja Bartodziejskiego nie mogli zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero w drugiej części tej partii odskoczyli na cztery punkty, co zmusiło rywali do wzięcia czasu. Biało-czerwoni pracowali dobrze w ataku, mocne zbicie ze środka dało im prowadzenie 19:15. W końcówce Polacy pozwolili sobie na dekoncentrację, co kosztowało ich trzy stratę trzech punktów, ale rywale pomagali naszym reprezentantom własnymi błędami. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 25:20 i dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo 3:0.

Polska – Ukraina 3:0
(25:18, 25:16, 25:20)

Polska: Chaciński (2), Szpernalowski (2), Przybyłek (7), Potrykus (12), Gołębiowski (2), Brzostowicz (15), Granieczny (libero) oraz Becker, Jańczyk (1) i Nowak
Ukraina: Sztertyk (8), Bojko (9), Kuc (3), Horobec (7), Dehtiar, Chorolenko (4), Dżul (libero) oraz Zelinskij, Dudnyk (6), Szapowałow (1), Sajdow (libero) i Szczawińskij