Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-18: Kolejne trzysetowe zwycięstwo Polaków

EEVZA U-18: Kolejne trzysetowe zwycięstwo Polaków

fot. voleybolunsesi.com

Po pokonaniu Białorusinów reprezentacja Polski do lat 18 w mistrzostwach EEVZA zmierzyła się z reprezentacją Łotwy. Po ciekawym pierwszym secie Polacy zdominowali rywali w drugiej odsłonie. W trzeciej partii Łotysze starali się walczyć, ale po wyrównanym początku ponownie grę zdominowali podopieczni trenera Bartodziejskiego, dopisując do swojego konta kolejne zwycięstwo 3:0.

Chociaż pierwsze akcje układały się po myśli Polaków, rywale szybko doprowadzili do wyrównania. W dalszej fazie seta gra toczyła się punkt za punkt. Drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, a wynik oscylował wokół remisu (12:12). Dopiero z czasem do głosu doszli Polacy, po ataku po bloku w aut Stanisława Chacińskiego o czas poprosił łotewski szkoleniowiec (14:16). Biało-czerwoni coraz pewniej ustawiali blok, utrzymując nieznaczną przewagę. W końcówce Polacy zaczęli dyktować warunki, przy stanie 18:23 jeszcze raz zawodników do siebie przywołał trener Łotwy. Łotysze nie zdołali zagrozić biało-czerwonym, których zwycięstwo przypieczętował atakiem Artur Brzostowicz.Przy zagrywkach swojego kapitana Polacy wyszli na prowadzenie 3:0 na początku drugiej odsłony. Gdy biało-czerwoni dołożyli punktowy blok, czas wykorzystał trener ich przeciwników (1:5). Mimo interwencji szkoleniowca Łotysze mieli problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Przy prowadzeniu biało-czerwonych 9:3 Artur Becker i Aleksander Nowik zmienili Mateusza Szpernalowskiego i Artura Brzostowicza. Reprezentantom Polski zdarzało się psuć zagrywki, ale wyraźna różnica punktowa utrzymywała się. Po bloku Wiktora Gołębiowskiego kolejną przerwę wykorzystał łotewski szkoleniowiec (5:14). Wciąż to drużyna prowadzona przez Macieja Bartodziejskiego dyktowała warunki na boisku (9:20). Jednostronną odsłonę zamknął podwójny polski blok.

Łotysze nie spuścili głów po wyraźnej porażce i z nową energią przystąpili do kolejnej odsłony. Od początku, podobnie jak w pierwszym secie, trwała wyrównana walka (8:8). Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero przy zagrywkach Gołębiowskiego. Polacy blokowali kolejne akcje rywali i odskoczyli na 14:11. Po błędzie na siatce łotewskiego rozgrywającego o czas poprosił ich trener. Dopiero po przerwie siatkarze z Łotwy wyszli z niewygodnego ustawienia (12:15). Polacy szybko zaliczyli kolejną serię i ponownie przerwę wykorzystał łotewski szkoleniowiec (12:19). Mimo wyraźnej przewagi Polacy nie tracili koncentracji. Łotysze obronili pierwszą piłkę setową, ale w kolejnej akcji zaatakowali w siatkę z sytuacyjnej piłki i przegrali do 16 a cały mecz 0:3.

Łotwa – Polska 0:3
(20:25, 11:25, 16:25)

Składy zespołów:
Łotwa: Dzirsha (8), Keida, Kotau (3), Palachanin (18), Alsheuski (7), Lesko (2), Belavusau (libero) oraz Khaletski (2) i Ausiaikou
Polska: Chaciński (11), Szpernalowski (3), Przybyłek (3), Potrykus (15), Gołębiowski (6), Brzostowicz (11), Granieczny (libero) oraz  Jańczyk (1) i Kubacki (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę