Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17 M: Trzecie zwycięstwo Polaków

EEVZA U-17 M: Trzecie zwycięstwo Polaków

Polska pokonała w Gori Ukrainę 3:2 w meczu trzeciego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) chłopców U17.  To już trzecie zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju.

W poprzednich spotkaniach podopieczni trenera Artura Łozy wygrali z Azerbejdżanem 3:0 (25:9, 25:4, 25:8) oraz Gruzją 3:0 (25:12, 25:23, 25:14), a w kolejnych w poniedziałek i wtorek zagrają z Estonią oraz Gruzją.

Reprezentacja Polski nie rozpoczęła dobrze tego spotkania, przegrywając partię otwarcia. Następnie przejęli inicjatywę, ale w trzecim secie znowu musieli uznać wyższość rywali, trochę na własne życzenie. Dwa ostatnie sety zostały już rozegrane pod kontrolą biało-czerwonych.

Dzisiejszy rywal w rankingu CEV zajmuje siedemnaste miejsce. Prowadzi Polska. Zwycięzca z Gori awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Podgoricy. Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

Polska – Ukraina 3:2
(21:25, 25:19, 26:28, 25:13, 15:8)

Skład Polski: Nurkiewicz (5 pkt), Durski (13), Korona (7), Trawka (25), Kiciński (18), Falkowski (5), Kuba Olejniczak (libero) oraz Chrzanowski (7)

źródło: pzps.pl