Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA K U-16: Pewna i wysoka wygrana Polek na inaugurację turnieju

EEVZA K U-16: Pewna i wysoka wygrana Polek na inaugurację turnieju

W łotewskim Dyneburgu reprezentacja Polski U-16 dziewcząt  meczem z gospodyniami turnieju rozpoczęła swój udział w mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA, które są jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy juniorek młodszych 2021. Polskie  siatkarki bez problemów pokonały pierwszą przeszkodę na drodze do awansu do turnieju finałowego. Wszystko wskazuje, że kluczowy będzie jutrzejszy mecz z reprezentacją Białorusi, która w pierwszym czwartkowym meczu pokonała Litwę 3:0.

Nasze siatkarki rozpoczęły mecz bardzo dobrze. Po serii kontrataków Zofii Brzozy było 4:0, a po chwili gospodynie przegrywały już 1:7. W kolejnych fragmentach gra nieco wyrównała się, ale młode reprezentantki kontrolowały sytuację, pokazując momentami bardzo interesujące zagrania. W końcówce przy zagrywce Aleksandry Timbere Łotyszki odrobiły kilka punktów, ale to Polki cieszyły się z wygranej. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Przeważające fizycznie Polki powoli wypracowywały przewagę punktową mimo ambitnej gry Łotyszek. Mogła podobać się urozmaicona gra w kontrataku Amelii Dombrowskiej i Zofii Sobanty. W drugiej połowie seta trener Artur Wójcik wprowadził na boisko siatkarki z ławki rezerwowych. W trzecim secie Polki zmiotły rywalki z boiska.

Łotwa – Polska 0:3
(19:25, 14:25, 6:25)

Łotwa: Timbere (5), Zimeta (5), Celnowa (4), Izotowa (1), Brokane, Jewsejewa (6), Smidenberga (libero) oraz Sedlina, Baranovska, Struka (2) i  Rita (1)
Polska: Brzoza (12), Dombrowska (9), Walczak (6), Sobanty (13), Serafinowska (11), Koterba (2), Leśniewicz (libero) oraz Garncarz, Szewczyk, Podlaska (1),  Witczak (1), Chmielewska (1) i  Siuda (libero)

Bezpośredni awans do mistrzostw Europy U16, które rozegrane zostaną w połowie lipca na Węgrzech i Słowacji wywalczy zwycięzca turnieju.