Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Siwczyk: Najważniejsze będzie wykonanie taktyki

Dawid Siwczyk: Najważniejsze będzie wykonanie taktyki

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Obecnie większy nacisk kładziemy na technikę, a bardzo mało jest „czystej” gry. Dużo odbijamy, układamy odpowiednio rękę itd. Dlatego nie odczuwamy teraz braków na mojej pozycji, lecz gdy przyjdzie do gry w szóstkach, a potem w sparingach, to może nam być dość ciężko. Postaramy się jednak, aby nie było to aż tak widoczne – powiedział o aktualnych treningach Indykpolu AZS-u Olsztyn Dawid Siwczyk. 

Dawid, chciałbym jeszcze na chwilę powrócić do turnieju PreZero Grand Prix PLS. Rok temu nie miałeś okazji grać z nami na piasku. Jak podobał ci się debiut w tej formule?Dawid Siwczyk:Jeśli chodzi o samo granie, to było całkiem przyjemnie. Spodobała mi się formuła tego turnieju. Jedynym problemem było moje kolano, przez które nie mogłem się w pełni rozwinąć. Przez to nie czułem w pełni przyjemności z gry.

Jeśli wspominasz już o twoim kolanie, to jak obecnie wygląda sytuacja?

– Chciałbym wszystkich uspokoić – nie jest to nic poważnego. Potrzebuję chwili, aby po dużych obciążeniach na początku przygotowań, odpowiednio je wzmocnić. Wtedy będzie wszystko tak, jak powinno być.

Po przygotowaniach do turnieju na piasku, ciężko czy łatwo było wrócić już w pełni do zajęć w hali?

– Nie, bowiem dla mnie nie była to zbyt wielka różnica. Plaża bądź hala, jest dla mnie tak samo fajnym treningiem. Jedna różnica w obu przypadkach to pogoda, która sprawia nam więcej przyjemności bądź nie. Przy dużych temperaturach i małym ruchu powietrza, jest nam czasem ciężko.

Czy możesz nam przybliżyć, jak obecnie wyglądają wasze treningi? Ciężko trenuje się, gdy w składzie jest tylko dwóch środkowych?

– Obecnie większy nacisk kładziemy na technikę, a bardzo mało jest „czystej” gry. Dużo odbijamy, układamy odpowiednio rękę itd. Dlatego nie odczuwamy teraz braków na mojej pozycji, lecz gdy przyjdzie do gry w szóstkach, a potem w sparingach, to może nam być dość ciężko. Postaramy się jednak, aby nie było to aż tak widoczne. 

Podczas nieobecności kadrowiczów, skład uzupełniają młodzi zawodnicy z grup młodzieżowych. Czy szybko „wkomponowali się” w zespół?

– Ciężko jest ich ocenić, bowiem jak wspomniałem – nie mieliśmy jeszcze gry szóstkami. Wszyscy ciężko pracują, u niektórych widzę potencjał na przyszłość, tak więc wszystko zależy od nich. W ich wieku to fajna sprawa, móc potrenować ze starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami. Mogą wyciągnąć z tego bardzo wiele.

Za nieco ponad trzy tygodnie rozegramy pierwsze spotkania sparingowe. Przy takim składzie, co będzie dla was najważniejsze?

– Najważniejsze będzie wykonanie taktyki i wszelkich założeń nakreślonych przez trenera Javiera. To jest odpowiedni moment, aby poznać założenia, którymi szkoleniowiec będzie chciał się kierować podczas sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z nas będą sporo grać podczas sezonu, ale każdy z nas musi być gotowym, aby wejść na boisko, rozumieć założenia i pomóc zespołowi. Sam wynik nie będzie najważniejszy.

*Rozmawiał Mateusz Lewandowski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę