Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Musimy odbić się od naszej słabej gry

Dawid Konarski: Musimy odbić się od naszej słabej gry

fot. wksczarni.pl

Siatkarze Cerradu Enea Czarni Radom w sobotę zdołali wygrać w Gdańsku tylko jednego, pierwszego seta. W kolejnych trzech na boisku dominowali już podopieczni Michała Winiarskiego. – Gramy słabo i to było widać w sobotę. W żadnym elemencie nie byliśmy pewni. Nawet, gdy nam się udało coś wyblokować, czy obronić, to wpadaliśmy w siatkę. Byliśmy blokowani, nie mogliśmy przyjąć zagrywki, serwowaliśmy po autach – mówił po meczu Dawid Konarski.

 Radomianie na 13 rozegranych spotkań wygrali jak dotąd zaledwie 4.  W sobotę poza pierwszym setem byli jedynie tłem dla gdańszczan.  – Ten pierwszy set wyszarpaliśmy, chociaż nasza gra pozostawiała dużo do życzenia. Drugi set, to było jakieś kuriozum, pobiliśmy chyba rekord własnych błędów.  Zagraliśmy słabo w każdym elemencie. Próbowaliśmy szarpnąć jedynie  pojedynczymi akcjami ....  – powiedział po meczu Dawid Konarski.  – Nie ma co rozpamiętywać, bo w czwartek ważny mecz z zespołem z Będzina, a potem gramy jeszcze ze Stalą Nysa. Z tymi przeciwnikami musimy zapunktować i się odbić od naszej gry. Gramy słabo i to było widać w sobotę.  W żadnym elemencie nie byliśmy pewni. Nawet, gdy nam się udało coś wyblokować, czy obronić, to wpadaliśmy w siatkę.  Byliśmy blokowani, nie mogliśmy przyjąć zagrywki, serwowaliśmy po autach – dodał atakujący.

Reprezentant Polski w sobotę zdobył 17 punktów kończąc równo 50% posłanych do niego piłek. Dawid Konarski dopiero wraca do gry po przejściu koronawirusa i kontuzji kostki. – Lepiej by było oczywiście grać normalnie, będąc w rytmie. Cieszę się jednak, że już mogę skakać, nie mam już po kontuzji żadnej blokady w głowie. Teraz  nie pozostaje mi nic innego, jak tylko trenować, żeby wrócić na odpowiednie tory. Wiem, że będzie lepiej, a najważniejsze, że kostka już nie przeszkadza – powiedział.

źródło: inf. własna, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved