Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dariusz Daszkiewicz: Chcemy wchodzić na wyższy poziom

Dariusz Daszkiewicz: Chcemy wchodzić na wyższy poziom

fot. LUK Politechnika Lublin

– Jesteśmy zadowoleni, ale jest jeszcze wiele do poprawy. Cały czas musimy się rozwijać. Są wzorce bardzo dobrej współpracy w takich klubach PlusLigi jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, czy Jastrzębski Węgiel. Wszyscy uczymy się wchodzenia na wyższy poziom – powiedział szkoleniowiec lublinian Dariusz Daszkiewicz.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonaliście wicelidera Visłę Bydgoszcz 3:0. Spodziewał się pan, że wygracie tak łatwo?Dariusz Daszkiewicz: – Na pewno nie przypuszczaliśmy, że będzie to w trzech setach. Było to ważne spotkanie, od niego zależało nasze miejsce przed fazą play-off. Zagraliśmy swoją siatkówkę, nie patrzyliśmy na rywala. Popełniliśmy bardzo mało błędów. Viśle ten mecz nie wyszedł.

Pierwszy cel został osiągnięty. Ten sukces ma jednak wielu ojców…

– Bez pracy mojego poprzednika trenera Macieja Kołodziejczyka nie byłoby go. Pamiętamy o tym.

Zajęcie pierwszego miejsca to ważny argument decydującej rozgrywki play-off. Zawsze na rozstrzygające mecze będziecie wracać do swojej hali…

– W PlusLidze nie ma aż takiej dysproporcji w wielkościach obiektów, na których rozgrywane są spotkania. Na poziomie Tauron 1. Ligi kluby toczą bój w halach o różnej wielkości: mniejszych, jak w Świdniku czy Siedlcach, czy też ogromnych, jak w Bielsku-Białej i Bydgoszczy. W tej sytuacji komfort rozegrania decydującej potyczki na własnym boisku to ważna sprawa.

W pierwszej rundzie play-off zmierzycie się z Mickiewiczem Kluczborkiem. W sezonie zasadniczym u siebie wygraliście 3:0, a na wyjeździe przegraliście 1:3. Ma pan plan na rozprawienie się z tym rywalem?

– W żadnym wypadku nie lekceważymy przeciwnika. Nie zapominajmy, że Mickiewicz jako jedyny wygrał u siebie z czołówką ligi: z nami, Visłą Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała. To bardzo niewygodny rywal. Chcemy rozstrzygnąć rywalizację już w dwóch spotkaniach.

Jak już wygracie ogracie Mickiewicza czekać na was będzie Exact Systems Norwid Częstochowa lub eWinner Gwardia Wrocław. Najpoważniejsi konkurenci do awansu Visła Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała walczą w drugiej połowie drabinki play-off i trafią na siebie już w półfinale. Wasza droga do finału jest chyba łatwiejsza?

– Dlatego interesowało nas zwycięstwo z Bydgoszczą aby uniknąć jednej z tych drużyn w półfinale. Obie ekipy na pewno są zainteresowane awansem. Będzie ciekawie.

Lokalny beniaminek Polski Cukier Avia Świdnik zakończył sezon zasadniczy na szóstym miejscu i pierwszej fazie play-off zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała. To chyba dobry wynik debiutanta?

– Każdy klub marzyłby o takim premierowym wyczynie. Na pewno w play-off Avia nie jest bez szans, tym bardziej, że w sezonie zasadniczym dwukrotnie zmusiła BBTS do grania pięciu setów. Avia nie jest faworytem, ale zagra bez presji, a to bardzo często pomaga.

Kto zatem, oprócz LUK Politechniki Lublin, wystąpi w finale Tauron 1. Ligi?

– Bardzo byśmy chcieli się w nim znaleźć. Wszystko wskazuje także na Visłę Bydgoszcz. BBTS rozegrał jednak znakomitą pierwszą rundę, długo zasiadał w fotelu lidera. Ostatnio zaliczył porażki z AZS AGH Kraków i Norwidem Częstochowa, ale nie wysnuwałbym z tego daleko idących wniosków.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę