Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Wygrał zespół bardziej doświadczony

Daniel Pliński: Wygrał zespół bardziej doświadczony

fot. Stal Nysa

PSG Stal Nysa miała swoje szanse na wywiezienie z Jastrzębia-Zdroju przynajmniej punktu do ligowej tabeli. W trzecim secie zanotowała jednak spory przestój. – Chyba zagraliśmy niezłe zawody, graliśmy twardo, a potem odrobinę obniżyliśmy loty w ataku i tego nam trochę zabrakło. Jastrzębski Węgiel nieźle bronił, a potem kontrował, dobrze rozwiązując sytuację na siatce. Fornal miał jedną serię w tym meczu, a poza nią nie zagrywał dobrze. Poza tym wygrał zespół bardziej doświadczony, nam tego brakowało – powiedział Strefie Siatkówki szkoleniowiec zespołu z Nysy, Daniel Pliński. 

 Wydaje się, że po tej serii Tomka Fornala w polu zagrywki w trzecim secie trochę przestaliście wierzyć, że jesteście w stanie wygrać z Jastrzębskim Węglem>

Daniel Pliński:Nie, wpadliśmy w serię. To samo przydarzyło nam się w drugim secie, kiedy wynik był w okolicach remisu, podobnie w trzecim. Ogólnie chyba zagraliśmy niezłe zawody, graliśmy twardo, a potem odrobinę obniżyliśmy loty w ataku i tego nam trochę zabrakło. Jastrzębski Węgiel nieźle bronił, a potem kontrował, dobrze rozwiązując sytuację na siatce. Fornal miał jedną serię w tym meczu, a poza nią nie zagrywał dobrze. Poza tym wygrał zespół bardziej doświadczony, nam tego brakowało, bo cały czas się uczymy, nie tylko siatkówki, ale też tego jak bić się i wygrywać z największymi drużynami, a Jastrzębski Węgiel do takich drużyn należy. 

To nie pierwsza taka sytuacja, że tracicie punkty w serii…

– Tłumaczę drużynie przed każdym meczem, że na pewno dostaniemy swoje szanse, najważniejsze jest, żeby je wykorzystać, a my tych szans nie wykorzystaliśmy, zwłaszcza jeśli chodzi o trzecią partię i to jest trochę bolesne. Jestem zły po tym spotkaniu, ale obejrzymy je na spokojnie i zobaczymy, co z tego wyjdzie i jakie wnioski będzie można wyciągnąć. 

To, co ostatnio udało się ZAKSIE, udało się teraz i Jastrzębskiemu Węglowi? Liderzy w osobach Wassima Ben Tary i Michała Gierżota nie byli aż tak bardzo widoczni? 

– Obaj zagrali tutaj naprawdę dobrze, powyżej 40%. Wassim Ben Tara został 7 razy zablokowany, ale on też często musi radzić sobie z podwójnym czy potrójnym blokiem. Nieźle przyjmowaliśmy jak na nas, liczby nie są perfekcyjne, ale ta zmienność zagrywki jastrzębian moim zdaniem była jednym z decydujących o zwycięstwie czynników. 

Na ile istotne w walce o play-off będzie wasze kolejne spotkanie, to z AZS-em Olsztyn?

– To będzie ważny mecz, ale z drugiej strony też bym go nie demonizował. AZS Olsztyn ma teraz spore problemy, ale w mniejszym czy większym stopniu ma je każdy zespół. Ja mam nadzieję, że wszyscy wrócą szybko do zdrowia, bo to w naszym życiu i sporcie jest najważniejsze. My postaramy się o niespodziankę. Wiemy, że olsztynianie ostatnio grają naprawdę na wysokim poziomie, wiem, że ten mecz będzie ciężki, ale jednocześnie to nie jest tak, że tylko to spotkanie zadecyduje o tym czy będzie w fazie play-off czy nie. Mamy jeszcze sporo meczów do zagrania i po prostu trzeba grać i zdobywać punkty w każdym pojedynku. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę