Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19 M: Cztery drużyny wciąż bez straty seta

MŚ U-19 M: Cztery drużyny wciąż bez straty seta

Niemal wszystkie spotkania 3. kolejki rywalizacji w mistrzostwach świata U-19 chłopców były jednostronne. Jedynie w grupie D pojedynek Meksyku z Chile trwał cztery sety a Belgowie, chociaż przegrywali 0:2 z Brazylią, wygrali po tie-breaku. Bez straty seta w turnieju pozostają Argentyńczycy, Amerykanie, Irańczycy oraz Włosi.

Grupa A

Serbowie odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju. Dotychczas reprezentacja ta przegrała zarówno z Egiptem jak i Argentyną. W 3. kolejce trafiła jednak na Kostarykę. Europejczycy zdominowali to spotkanie i w żadnym z trzech setów nie pozwolili rywalom przekroczyć bariery 20 punktów. Kostarykańczykom nie pomogło po 11 punktów zdobytych przez Yuliusa Melvina Browna Rudolfa i Stanley’a Granta Browna. Po drugiej stronie bardzo dobry mecz rozegrał bowiem Luka Stepanović (17 punktów) i miał znacznie większe wsparcie w ataku od swoich kolegów.

Amerykanie wywiązali się z roli faworytów, pokonując Egipcjan. Z seta na set walka była coraz bardziej zacięta aż w trzeciej odsłonie siatkarze z USA wygrali, ale dopiero po grze na przewagi. Punktowanie w ataku obu zespołów było zbliżone. Największą różnicę zrobił blok, w którym Amerykanie zdobyli aż 16 punktów przy 4 blokach rywali. Punktowanie USA opierało się na duecie Sterling Foley/Sean Kelly.

W meczu dwóch niepokonanych dotychczas zespołów niespodziewanie nie pojawiły się większe emocje. Francuzi bez straty seta pokonali Słoweńców i tylko w jednym secie rywale przekroczyli barierę 20 punktów. Chociaż po obu stronach siatki nie brakowało błędów, to Francuzi górowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trójkolorowi wywierali presję zagrywką (7 asów) i utrzymywali wyższą skuteczność w ataku. Francuzów do zwycięstwa poprowadził Mathis Henno (17 pkt.), 14 oczek dołożył Thomas Pujol. Po stronie Słoweńców najwięcej oczek – 12 zdobył Jakob Spes Podbergar.

Kolejny raz bez zdobytego seta spotkanie zakończyły Indie. Tym razem ta reprezentacja musiała uznać wyższość Japończyków. Spotkanie było bardzo jednostronne, kolejne sety Indie przegrywały do 12, 16 i 19. Japończycy zdominowali grę na siatce – zdobyli 45 punktów atakiem przy 28 oczkach rywali. Siatkarze z Japonii posłali aż 10 asów serwisowych z czego 4 były autorstwa Yuriego Moriuchiego a 3 dołożył Ota Yoshihara.

Koreańczycy rozpoczęli mistrzostwa porażką z Irańczykami. Od tamtej pory ten zespół nie traci już punktów. Tym razem Koreańczycy zdominowali Portorykańczyków. Najwięcej walki było w drugim secie, jednak również w nim rywale nie przekroczyli bariery 20 punktów. Dodatkowo w portorykańskich szeregach mnożyły się błędy – aż 27 punktów Korea zdobyła po pomyłkach rywali. Najwięcej punktów dla Portoryko zdobył Dylan Velazquez Sierra (zaledwie 5). Po koreańskiej stronie Lee Woojin zapisał na swoim koncie 12 oczek.

Kolumbijczycy dostali komplet punktów bez gry, bowiem tym razem to oni mieli zaplanowany mecz z Nigeryjczykami.

Po pierwszych dwóch setach wygranych przez Meksyk do 14 i 19 niewiele wskazywało na to, że Chile się jeszcze podniesie. Chilijczycy jednak wykorzystali swoją szansę i wygrali trzecią partię do 20. W czwartym secie również postawili się rywalom, ale nie udało im się doprowadzić do tie-breaka. W meczu po obu stronach mnożyły się błędy. Meksykanie popełnili ich aż 35 a Chile – 32. Punktowanie Meksyku opierało się na Inesie Antonio Vargasie Laresie (23 pkt.) a w szeregach Chile 22 punkty zdobył Ian Gei.

Najwięcej emocji przyniósł mecz pomiędzy Brazylią a Belgią. Brazylijczycy prowadzili już 2:0, jednak przegrali po tie-breaku. Spotkanie nie stało na dobrym poziomie. Brazylia popełniła aż 41 błędów własnych, zaś ich rywale – 28. Siatkarzom z Brazylii nie pomogła dobra postawa w ataku wszystkich skrzydłowych, którzy zdobywali po 18 punktów. W szeregach Belgii liderem był Berre Van Looveren (18) i to Europejczycy korzystając z pomyłek rywali dopisali do swojego konta kolejne cenne zwycięstwo.