Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Coraz bliżej ostatecznych decyzji w sprawie trenerów reprezentacji kobiet i mężczyzn

Coraz bliżej ostatecznych decyzji w sprawie trenerów reprezentacji kobiet i mężczyzn

fot. Katarzyna Antczak

Saga z wyborem selekcjonera męskiej i żeńskiej reprezentacji kobiet trwa już długo, ale jej finał jest coraz bliżej. Rozmowy z kandydatami dobiegły końca, do ustalenia pozostało jeszcze kilka istotnych szczegółów. Wiadomo też, kiedy można spodziewać się ostatecznych wyborów.

Nieco ponad pięć miesięcy pozostało do rozpoczęcia siatkarskiego sezonu reprezentacyjnego, a oczekiwanie na nazwiska nowych selekcjonerów obydwu kadr, wciąż trwa. Jak się dowiedzieliśmy, władze PZPS zakończyły już rozmowy z wszystkimi kandydatami. Nie oznacza to jednak, że informacja o nowych selekcjonerach będzie gwiazdkowym prezentem, bo ostateczną decyzję mamy poznać na początku stycznia. Wtedy też zbierze się zarząd polskiej federacji, który będzie zatwierdzał wybór kandydatów. Termin posiedzenia nie jest jeszcze znany.Przypomnijmy, że w obydwu przypadkach do ostatecznego etapu przeszła czwórka trenerów, a w tym gronie nie ma żadnego Polaka. Przyszłym selekcjonerem siatkarek będzie ktoś z czwórki: Stephane Antiga, Daniele Santarelli, Stefano Lavarini, Alessandro Chiappini, zaś u panów możliwości są następujące: Nikola Grbić, Andrea Gardini, Marcelo Mendez, Lorenzo Bernardi. Kandydaci na trenera mężczyzn to jednak lista nieoficjalna, bo PZPS podał jedynie nazwiska potencjalnych następców Jacka Nawrockiego.

W trakcie rozmów z komisją z ramienia PZPS wszyscy kandydaci odpowiedzieli na 12 takich samych pytań. – Wszystkie rozmowy już za nami i każda z nich wniosła coś ciekawego. Teraz ustalamy szczegóły dotyczące m.in. kwestii finansowych – przekazał prezes PZPS Sebastian Świderski. Nowi selekcjonerzy rozpoczną sezon od zmagań w Lidze Narodów. Pierwszy turniej rundy interkontynentalnej panie rozegrają od 31 maja do 5 czerwca w Bossier City w USA (kolejne na Filipinach i w Rosji), a panowie w dniach 7-12 czerwca w Ottawie (kolejne w Bułgarii i Rosji). Docelową imprezą sezonu będą jednak mistrzostwa świata, w których męska kadra powalczy o obronę tytułu z 2018 roku, a panie po 12 latach nieobecności wrócą do mundialowych zmagań jako współgospodynie turnieju razem z Holenderkami.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę