Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 K: Chorwatki i Greczynki wciąż niepokonane

ME U-17 K: Chorwatki i Greczynki wciąż niepokonane

W niedzielę rozegrano kolejne spotkania mistrzostw Europy U-17. Niepokonane w tym turnieju pozostają dwie reprezentacje – Chorwacja oraz Grecja. Pozytywnie tego dnia nie będą wspominały Polki, ponieważ mimo walki z Serbkami przegrały ten mecz 1:3. Biało-czerwone znajdują się obecnie dopiero na 5. miejscu w tabeli. Podopieczne trenera Janczaka do drugich Włoszek tracą cztery punkty.

Grupa I – druga porażka Polek

Piąty mecz z rzędu wygrały Chorwatki. Po raz drugi ta sztuka udała im się po tie-breaku. Bułgarki prowadziły 2:1, ale ich rywalki odwróciły bieg meczu. Reprezentacja Polski nie będzie wspominać dobrze spotkania z gospodyniami. Polki wygrały pierwszego seta, w drugim prowadziły już 19:11, ale przegrały tę odsłonę do 21. W dwóch kolejnych odsłonach nie brakowało walki, jednak za każdym razem lepsze okazywały się Serbki. Mimo zwycięstwa gospodynie turnieju nie przeskoczyły naszej reprezentacji w tabeli.

Chociaż Holandia wygrała swój mecz z Gruzją 3:0, nie przyszło im to łatwo. Gruzinki najwyżej poprzeczkę rywalkom zawiesiły w drugim secie, którego Holandia wygrała, ale dopiero po grze na przewagi. Włoszki w swoim niedzielnym meczu nie dały szans siatkarkom z Estonii. Reprezentacja Włoch grała konsekwentnie i w żadnym z setów ich rywalki nie były w stanie przekroczyć bariery 17 punktów.

Serię zwycięstw kontynuują Greczynki. Tym razem zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, bowiem wygrały z Węgierkami dopiero po tie-breaku. Dodatkowo dwa sety grane były na przewagi. Siatkarki z Węgier prowadziły 2:1, ale przegrały 2:3. Po czterech setach po drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach sięgnęły Niemki. Pierwszego seta 29:27 wygrały Rumunki, ale ich rywalki szybko przejęły inicjatywę i kontrolowały przebieg gry w kolejnych odsłonach.

Dwa pozostałe mecze tej grupy były bardziej jednostronne. Belgijki bez większych problemów pokonały Francuzki. Dwa sety siatkarki z Belgii wygrały do 18 a jednego do 14. Jeszcze wyraźniej swój mecz wygrały Turczynki. Słowenki w kolejnych setach przegrywały do 18, 12 i 15.