Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV nakłada na Jastrzębski Węgiel walkowery

CEV nakłada na Jastrzębski Węgiel walkowery

fot. Klaudia Piwowarczyk

We wtorek 8 grudnia Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podjęła oficjalną decyzję dotyczącą braku możliwości uczestnictwa Jastrzębskiego Węgla w turnieju 4. rundy Ligi Mistrzów i nałożyła na klub sankcję w postaci trzech walkowerów. 

Przypomnijmy, że w niedzielę zarząd jastrzębskiego klubu wraz ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami poinformowali o braku możliwości udziału drużyny w turnieju 4. rundy Ligi Mistrzów w Berlinie. Powodem były pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole.W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów faza grupowa odbywa się w formule dwóch turniejów w każdej z pięciu grup, w których drużyny grają systemem „każdy z każdym”. Pierwszy z turniejów w grupie C rozpoczyna się dzisiaj w stolicy Niemiec i potrwa do czwartku. Rywalami Jastrzębskiego Węgla w grupie C są Zenit Kazań, ACH Volley Lublana oraz Berlin Recycling Volleys. Drugi turniej z udziałem jastrzębian zaplanowano w Kazaniu w terminie od 9 do 11 lutego 2021.

W związku z absencją Jastrzębskiego Węgla w turnieju w Berlinie CEV zweryfikował wyniki meczów jako walkowery na korzyść rywali.  – Raz jeszcze wyrażamy żal z powodu zakażeń w waszym zespole. Zgodnie z Regulaminem Współzawodnictwa CEV taka sytuacja skutkuje nałożeniem walkowerów i wyników 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) na zespół, który nie przystąpił do rywalizacji. Życzymy państwu szybkiego powrotu do zdrowia i z niecierpliwością oczekujemy, by powitać waszą drużynę w lutym 2021 w Kazaniu – napisała europejska centrala siatkarska w oficjalnej korespondencji przesłanej do klubu.

– Jako prezes klubu i jako Jastrzębski Węgiel szanujemy regulamin CEV i ze zrozumieniem przyjmujemy do wiadomości tego rodzaju konsekwencje. Spodziewaliśmy się ich. Bardzo ubolewam, że nie mogliśmy pojechać do Berlina i wziąć udziału w tym turnieju. Jednocześnie mam świadomość, że nie mogliśmy paraliżować tego turnieju naszym problemem, chociaż wyniknął on z przyczyn niezależnych od nas – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Terminarz grupy C Ligi Mistrzów

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved