Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bielawianka skompletowała skład

Bielawianka skompletowała skład

fot. Anna Wojnowska

Bielawianka Bester Bielawa przedstawiła ostatniego zawodnika, który dołączył do drużyny przed sezonem 2022/2023. Łącznie w obecnym okienku transferowym Bielawianka pozyskała czterech nowych siatkarzy. Uzupełnieniem składu będą grający trenerzy – Błażej Szymeczko i Radosław Dusza. Zespół będzie rywalizował w grupie 3. II ligi mężczyzn.

Bielawianka Bester Bielawa w sezonie 2022/2023 będzie prowadzona przez nowego szkoleniowca. Marcina Jarosza zastąpił Błażej Szymeczko. Siatkarz pozostanie jednak w składzie Bielawianki.Podobnie jak drugi trener – Radosław Dusza oprócz obowiązków szkoleniowca będzie również mógł występować na boisku. W zespole po sezonie 2021/2022 oprócz dwóch grających trenerów zostało ośmiu siatkarzy. Klub pozyskał również czterech nowych zawodników.

Pierwszym nabytkiem drugoligowca został Maciej Szaynowski. Środkowy to wychowanek Ikara Legnica. W barwach tego zespołu dwudziestopięciolatek rywalizował przez kilka sezonów w II lidze mężczyzn. Nowym rozgrywającym Bielawianki jest Emil Smętek. Dwudziestodwulatek ostatni sezon również spędził w Ikarze Legnica. Wcześniej siatkarz występował w barwach Norwida Częstochowa, głównie w jego zespole młodzieżowym.

Bielawianka pozyskała również dwóch przyjmujących. Pierwszym z nich jest Dawid Czapla. Siatkarz do Bielawy przeszedł ze spadkowicza II ligi – MUKS Ziemia Milicka. Przyjmujący swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w MMKS-ie Kędzierzyn-Koźle. Skład Bielawianki zamknął natomiast Jakub Szczytko, który ostatni sezon spędził w UKS Centrum Augustów.

Z klubem pożegnali się natomiast przyjmujący Rafał Pochłopień, Krzysztof Mazur i Oliwier Mroziński, rozgrywający Grzegorz Malina i środkowy Grzegorz Pajda.

Skład Bielawianki Bester Bielawa na sezon 2022/2023:
rozgrywający: Radosław Dusza, Emil Smętek
przyjmujący: Jakub Szczytko, Dawid Czapla, Tomasz Wierzbicki, Wiktor Grabowski
środkowi: Mikołaj Sulmiński, Błażej Szymeczko, Kacper Szydziak, Maciej Szaynowski
atakujący: Dorian Stolarczyk, Patryk Pruchniewski
libero: Maciej Byczek, Jakub Zemanek

źródło: Bielawianka Bielawa Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę