Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Białorusin chce zagrać w polskiej reprezentacji?

Białorusin chce zagrać w polskiej reprezentacji?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Młody białoruski siatkarz Aliaksiej Nasewicz od dawna zapisał się w notatnikach wszystkich najważniejszych polskich klubów. Nasewicz, 19-letni przyjmujący Trefla Gdańsk cztery lata temu przeniósł się z Białorusi do Polski, ponieważ jego rodzina zdecydowała się zamieszkać w kraju, w którym ma korzenie.

W zeszłym roku Nasewicz dołączył do Trefla Lębork, drugiego zespołu Trefla Gdańsk, aw dalszej części sezonu pomagał kadrze juniorów klubu w mistrzostwach Polski. W tym sezonie został powołany do seniorskiej kadry Trefla Gdańsk.Nasewicz ma już obywatelstwo polskie. Wciąż jednak nie może reprezentować reprezentacji kraju. Nasewicz gra na białoruskiej licencji i trwa walka o to, by wielki talent mógł występować w polskich barwach. Zapytany czy chciałby reprezentować Polskę, odpowiedział: – Dlaczego nie? Oczywiście, jeśli mogę, chciałbym spróbować. Nigdy nie myślałem o reprezentowaniu Białorusi i nie bardzo chcę.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę