Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bednorz jednak zagra w Chinach?

Bednorz jednak zagra w Chinach?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Bartosz Bednorz przez najbliższe dwa tygodnie będzie trenować z PGE Skrą Bełchatów. Według informacji TVP Sport później wyjedzie do Chin, by tam kontynuować karierę klubową. Zagra w zespole z Szanghaju. 

Bartosz Bednorz w ciągu miesiąca ma wyjechać do Azji. Pierwszy mecz ligi chińskiej zaplanowano na 29 października. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, wszystkie formalności wydają się być dopięte, klub jednak wstrzymuje się z ogłoszeniem składu. I nie dotyczy to wyłącznie polskiego przyjmującego, ale również kolejnej gwiazdy zespołu, czyli Osmany’ego Juantoreny. On również zagra w Chinach w kolejnym sezonie. Pisze o tym serwis TVP Sport.Rozgrywki ligi chińskiej są specyficzne. Dlaczego? Pierwszy z powodów to to, że nie można mieć stuprocentowej pewności, że… wystartują. Wszystko ze względu na zagrożenie koronawirusem, do którego tamtejszy rząd podchodzi niezwykle poważnie. Kluby z tego kraju cechują się profesjonalnym podejściem. Mimo że w przeszłości liga nie zawsze była rozgrywana, to w stu procentach zobligowały się do wypłat kontraktów. Zawodnikom nie ucinano pensji, bowiem płacono za fakt bycia gotowym do gry i poświęcenie czasu, który można było spędzić na występach w innych zespołach.

Chińska liga jest też wyjątkowo krótka. Zacznie się pod koniec października, a skończy 15 stycznia 2023 roku. To dwa i pół miesiąca gry. Po tym czasie Bartosz Bednorz będzie wolnym zawodnikiem i z tego, co udało nam się dowiedzieć, nie ma zamiaru odpoczywać. Ponoć do siatkarza odezwały się już kluby z Włoch i Turcji, które są gotowe związać się z przyjmującym po sezonie w lidze chińskiej.

Cały artykuł Sary Kalisz w serwisie TVP Sport

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę