Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Ćwierćfinał nie dla Polaków

Beach Pro Tour: Ćwierćfinał nie dla Polaków

Michał Bryl i Bartosz Łosiak stanęli przed szansą awansu do ćwierćfinału Beach Pro Tour Elite16. Nasi siatkarze mierzyli się z holenderską parą Boermans/de Groot. Polacy ulegli w dwóch setach rywalom i pożegnali się z turniejem.

Mecz zaczął się od wyrównanej gry z obu stron i można było liczyć na to, że Bryl i Łosiak będą walczyć o zwycięstwo w tym meczu. Holendrzy jednak potrafili co jakiś czas zanotować serie punktowe i powoli budowali przewagę, która urosła do 15:10. Polacy pokazali jednak, że umieją stawić czoła takim problemom i zaczęli odrabiać straty. Udało im się dojść rywali na 17:17, ale to było wszystko, na co było ich stać w tej partii. Holendrzy ponownie podkręcili tempo i wygrali pierwszą odsłonę 21:18.

Drugi set też zaczął się równo i znów pierwsi obudzili się Holendrzy, obejmując prowadzenie 9:6. Tym razem jednak Polacy nie byli w stanie na to zareagować. Następna seria rywali była już rozstrzygająca. Bryl i Łosiak przegrywali 9:15 i trudno było oczekiwać, że odrobią te straty. Nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i wysoko przegrali tę partię 11:21. Tym samym nasi siatkarze zakończyli swój udział w tym turnieju.

Łosiak/Bryl [POL] – Boermans/de Groot 0:2
(18:21, 11:21)