Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Budapeszt: Janiak i Brożyniak z kolejnym międzynarodowym medalem

Beach Pro Tour Budapeszt: Janiak i Brożyniak z kolejnym międzynarodowym medalem

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak stanęli na najniższym stopniu podium w turnieju Beach Pro Tour w Budapeszcie. Biało-czerwoni nie musieli rozgrywać ostatniego spotkania, bowiem rywale z Czech musieli je oddać ze względu na kontuzję.

Polska dwójka wystartowała od razu w turnieju głównym. Na jego początku trafiła do grupy D, w której znalazły się też dwie inne biało-czerwone pary. Najpierw team Janiak/Brożyniak pokonał 2:0 parę Groszek/Warzocha, a następnie w tie-breaku duet Lech/Jaroszczak.

Tym samym Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak awansowali od razu do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się z Austriakami Doppler/Kunert. Rywale nie oddali Polakom meczu bez walki, postawili trudne warunki, ale biało-czerwoni w tie-breaku narzucili swój rytm i nie dali przeciwnikom szans.

W półfinale Janiak i Brożyniak trafili na Litwinów Stankevicius/Knasas, z którymi mieli już okazję zmierzyć się w tym roku. W turnieju Beach Pro Tour Futures rozgrywanym w Białymstoku rywale okazali się lepsi w dwóch setach, a spotkanie szybko padło ich łupem. W Budapeszcie litewska dwójka ponownie wygrała w dwóch odsłonach, ale w partii premierowej walka była zacięta. Polacy wypracowali nawet kilkupunktowe prowadzenie, ale nie utrzymali go. Wygrana w tym secie podbudowała rywali, którzy w kolejnym nie dali już biało-czerwonym szans.

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak mieli więc zagrać o brązowe medale. Do spotkania nie doszło. Problemy zdrowotne Krystofa Olivy wykluczyły Czechów już z gry w sobotnim półfinale. Nie byli oni w stanie kontynuować gry także w niedzielę, więc tego dnia jedynym zadaniem dla Janiaka i Brożyniaka było wskoczenie na najniższy stopień podium i odebranie brązowych medali w węgierskim Beach Pro Tour Futures.

Przypomnijmy, duet Janiak/Brożyniak w tym roku w turnieju Beach Pro Tour Futures w Warszawie wywalczyli też srebrne medale.

Janiak/Brożyniak (POL) – Oliva/Trousil (CZE) 2:0
(21:0, 21:0)