Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Zrajkowski: Musiałem przyzwyczaić się do nowej sytuacji

Bartosz Zrajkowski: Musiałem przyzwyczaić się do nowej sytuacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W tym sezonie dużo wystałem się w kwadracie. Moje ambicje są znacznie większe. Musiałem szybko przyzwyczaić się do nowej sytuacji, ale nie żałuję przejścia do Radomia. Zawsze chciałem grać w PlusLidze. Oczekiwałem jednak więcej od siebie. Liczyłem, że częściej będę przebywał na boisku – powiedział Bartosz Zrajkowski, rozgrywający Czarnych Radom.

Zakończyliście sezon na dwunastej pozycji po przegranej z Cuprum Lubin. Chyba nie tak wyobrażaliście sobie ten sezon?Bartosz Zrajkowski: Wiadomo, że lepiej kończyć sezon wygraną. Mieszane odczucia mam po tym sezonie. Więcej się po nim spodziewałem, przede wszystkim po naszej grze. PlusLiga szybko zweryfikowała nasze umiejętności. Jest ona bardzo wymagająca i żadnych błędów nie wybacza. Odczuwamy duży niedosyt, tym bardziej, że wygraliśmy pierwszy mecz o jedenaste miejsce, ale w drugim nie mieliśmy argumentów. Lubinianie byli zdecydowanie lepsi ofensywnie, wygrali cztery sety i tyle.

Mimo że obie drużyny w tych meczach nie zagrały w optymalnym składzie, to chyba była w was chęć odniesienia zwycięstwa?

– Odszedł od nas Lucas. Problemy zdrowotne miał Kędzior (Michał Kędzierski), Ostry (Michał Ostrowski) też zmagał się z bólami. Braki kadrowe zadecydowały o tym, że chociażby ja miałem możliwość pojawienia się na boisku. Całe życie byłem na boisku, a ten sezon pokazał, gdzie jest moje miejsce w PlusLidze. Cieszyłem się, że w końcu mam możliwość grania w pełnym wymiarze, bo w żaden sposób nie czułem się gorszy. Znam swoje umiejętności. Będąc na boisku, wygrałem mecz z GKS-em i Cuprum. W drugim meczu z lubinianami też wyszedłem w podstawowym składzie, ale nie miałem możliwości pokazania się, bo zostałem zmieniony w połowie seta.

Czyli musiałeś przystosować się do nowej roli?

– W tym sezonie dużo wystałem się w kwadracie. Moje ambicje są znacznie większe. Musiałem szybko przyzwyczaić się do nowej sytuacji, ale nie żałuję przejścia do Radomia. Zawsze chciałem grać w PlusLidze. Oczekiwałem jednak więcej od siebie. Liczyłem, że częściej będę przebywał na boisku.

A co twoim zdaniem wpłynęło, że zakończyliście sezon dopiero na dwunastej pozycji? Wasz skład wskazywał na to, że powinniście znaleźć się w play-off?

– Wydawało nam się, że mamy taki skład, który zapewni nam miejsce w ósemce, ale tak się nie stało. Przyczyn można szukać wielu. Można gdybać i doczepić się do wielu szczegółów. Jednak nie czuję się kompetentny, aby o tym mówić. Ja zawsze starałem dawać z siebie 100%. Może to jest tak mocno we mnie zakorzenione albo moja chora ambicja, że zawsze starałem się dawać z siebie wszystko, bez względu czy był to trening czy mecz o punkty. Po prostu sportowo nie daliśmy rady.

A pod względem koronawirusa i braku publiczności na trybunach jaki był to sezon?

– Strasznie nudny. Wszystko było słychać. Atmosfera padła. Bardzo długo trzeba było się przestawiać, aby poczuć sytuacje meczową, kiedy nie było „szumu” z tyłu głowy. Było dziwnie i nienaturalnie. Po cichu liczę, że kibice powoli wrócą do hal. Gramy przecież dla nich, a jak ich w halach nie ma, to czegoś mi brakuje. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę