Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Mariański: Nie liczymy się w walce o ósemkę

Bartosz Mariański: Nie liczymy się w walce o ósemkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na play-off nie mamy już niestety żadnych, nawet matematycznych szans, ale to już wiemy od dłuższego czasu, że nie liczymy się w walce o ósemkę. W tych nadchodzących spotkaniach będziemy walczyć – mówił po przegranym starciu z Treflem Gdańsk, Bartosz Mariański. Libero skomentował mecz oraz krótko ocenił tegoroczne rozgrywki w wykonaniu GKS Katowice.

W niedzielę graliście świetne zawody. Co się zmieniło przez te cztery dni? Skąd taka dyspozycja w meczu z Treflem Gdańsk?Bartosz Mariański:Myślę, że to powtórka z historii, bo w Gdańsku mieliśmy ten sam problem z przyjęciem floata i tym razem też byliśmy nieco zagubieni w przyjęciu tej zagrywki. Serwis gdańszczan sprawiał nam sporo problemów. To był kluczowy element tego meczu. No a z naszej strony też zagrywka nie funkcjonowała. 

Przed wami jeszcze dwie kolejki, trudni rywale. Jaki jest cel na te mecze?

– Na play-off nie mamy już niestety żadnych, nawet matematycznych szans, ale to już wiemy od dłuższego czasu, że nie liczymy się w walce o ósemkę. W tych nadchodzących spotkaniach będziemy walczyć. Zarówno Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jak i Asseco Resovia Rzeszów to zespoły z czołówki. Nie mamy nic do stracenia. Mamy tylko do zyskania po trzy punkty w każdym meczu.

W tym sezonie gracie praktycznie same mecze o 20:30. Czy to ta godzina wpływa na nieco gorszą dyspozycję w porównaniu do poprzedniego sezonu, który skończyliście na ósmym miejscu?

– Sprawdzaliśmy nasz tegoroczny kalendarz i rzeczywiście graliśmy tylko jeden mecz o 17:30, drugi o 16:15, a reszta o 20:30 zazwyczaj w poniedziałek. Niestety wiąże się to z tym, że czas antenowy w weekendy o 14:45 i 17:30 zarezerwowany jest dla drużyn na ten moment lepszych, tzn. tych wyżej w tabeli. Więc nie ma się tu co dziwić, trzeba przyjąć to jak jest i grać najlepiej jak się umie.

Czy na ten moment już możesz ocenić ten sezon? Jesteś rozczarowany?

– Na oceny przyjedzie na pewno potem czas. Myślę, że niestety dwunaste miejsce w tabeli, które aktualnie zajmujemy, odzwierciedla nasz potencjał. W zeszłym sezonie zrobiliśmy coś ekstra. W tegorocznych rozgrywkach PlusLigi robimy coś na miarę swoich możliwości.

Patrzyłam na twoje indywidualne statystyki. Zajmujesz piątą lokatę w kategorii najlepiej przyjmujących. Czy ma to dla ciebie jakieś znaczenie?

– Jest to fajne wyróżnienie. Nie mówię, że nie, bo jestem w czołówce, ale wolałbym, żeby to drużyna była wyżej, a mnie w tym rankingu mogłoby nie być wcale.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę