Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bartosz Kurek: Każde spotkanie to osobna historia

Bartosz Kurek: Każde spotkanie to osobna historia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Biało-czerwoni od wygranej 3:0 z Bułgarią rozpoczęli mistrzostwa świata. – Widać było od początku, że jesteśmy bardzo mocno skoncentrowani. Te emocje jednak mogą pójść zawsze w dwie strony – albo tak jak my to zrobiliśmy, wygrać szybko, albo może taki mecz nie iść i odbijać się długo czkawką – komentował kapitan polskiej kadry Bartosz Kurek. 

Idealnie, bo od zwycięstwa 3:0 swoje zmagania w mistrzostwach świata rozpoczęli Polacy. – Nie było łatwo, lekko i przyjemnie. Oczywiście patrząc na wynik, to jest fajnie. Jednak dużo nas ten mecz kosztował, przede wszystkim emocjonalnie, ale też ten ostatni czas był trudny. Czas, kiedy trenujesz, dajesz swoją energię i przygotowujesz się do tego spotkania, a udało nam się dobrze przygotowaliśmy do tego meczu – mówił po wygranej nad Bułgaria Bartosz Kurek.Premierowa odsłona padła wyraźnym łupem Polaków, potem Bułgarzy próbowali nawiązać walkę, to nie do końca im to wychodziło. – Widać było od początku, że jesteśmy bardzo mocno skoncentrowani. Te emocje jednak mogą pójść zawsze w dwie strony – albo tak jak my to zrobiliśmy, wygrać szybko, albo może taki mecz nie iść i odbijać się długo czkawką. Początek meczu, to dla nas wymarzony set i później także naprawdę dobrze graliśmy – ocenił kapitan biało-czerwonych.

Bułgarzy nie postawili biało-czerwonym jakiś wybitnie wygórowanych warunków, choć mieli oni swoim momenty, za każdym razem jednak podopieczni Nikoli Grbicia byli w stanie odrobić straty i rozstrzygnąć na swoją korzyść kluczowe momenty. – Myślę, że niepotrzebnie w drugim secie się rozluźniliśmy przy nie tak znów trudnej zagrywce rywali i nie potrafiliśmy skończyć swojego ataku – tłumaczył krótkie przestoje w grze swojej drużyny Kurek.

Na razie biało-czerwoni skupiają się na fazie grupowej, a przed nimi jeszcze mecze z Meksykiem oraz Stanami Zjednoczonymi. — Każde spotkanie, to osobna historia i tak trzeba o tym myśleć. Na poprzednich mistrzostwach przydarzały nam się na przykład porażki i to seryjnie, a i tak potrafiliśmy wyjść z całego turnieju zwycięsko. Także naprawdę podczas tak długiego turnieju może wiele rzeczy się wydarzyć i musimy być na to przygotowani. Nie ma co wybiegać za daleko w przyszłość – zapowiedział Bartosz Kurek. Na razie biało-czerwoni mają przed sobą spotkanie z Meksykiem, outsiderem grupy C.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę