Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Bednorz: Piłka „nie chciała się słuchać”

Bartosz Bednorz: Piłka „nie chciała się słuchać”

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wszystkie treningi fizyczne mają za zadanie pobudzić nasze ciała. Nie można zacząć ostro, bo skończy się to kontuzjami i urazami. Trzeba to robić z głową. Z każdym dniem zajęcia pozwalają nam wchodzić w normalniejszy trening siatkarski – mówi Bartosz Bednorz, który wraz z reprezentacją Polski przebywa w ośrodku COS w Spale na zgrupowaniu,

Jak się czujesz po tak długiej przerwie? Jakieś zakwasy?Bartosz Bednorz: Czuję się bardzo dobrze, ponieważ przez ostatni miesiąc solidnie trenowałem. Każdy dzień to trening, dlatego moje ciało było przygotowane na to, co mamy w Spale. Zakwasy lekkie są, ale to dotyczy partii mięśniowych, których nie jestem w stanie ćwiczyć codziennie, a teraz pojawiły się różne „wygięcia” czy „nagięcia”, które serwuje nam sztab.

Mniej więcej wiemy jak wyglądają te pierwsze treningi, ale możesz przybliżyć?

– Ogólnie jest spokojnie. Oprócz integracji, te wszystkie treningi fizyczne mają za zadanie pobudzić nasze ciała. Nie można zacząć ostro, bo skończy się to kontuzjami i urazami. Trzeba to robić z głową. Z każdym dniem zajęcia pozwalają nam wchodzić w normalniejszy trening siatkarski.

A jakieś krwiaki po takiej przerwie były na rękach?

– Bez bólu i krwiaków, aczkolwiek to fakt. Po takiej przerwie, ręce po pierwszym, dłuższym kontakcie z piłkami były czerwone…

A na tym zgrupowaniu czujesz się jak po wakacjach czy jednak jest to inne odczucie?

– Faktycznie to uczucie jest inne, bo nie pamiętam kiedy miałem przerwę między klubem, a reprezentacją, która trwałaby więcej niż dwa tygodnie. Zazwyczaj to był tydzień, a jak dwa to wybłagane! Tutaj przerwa trwała praktycznie 2,5 miesiąca stąd ten pierwszy kontakt z piłkami… no piłka „nie chciała się słuchać”.

Rozmawiał Tomasz Krochmal – Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę