Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Projekt lepszy od Skry. Szalpuk: Polowaliśmy na to zagranie cały sezon

Projekt lepszy od Skry. Szalpuk: Polowaliśmy na to zagranie cały sezon

W zaległym starciu PlusLigi Projekt Warszawa pokonał PGE GiEK Skrę i nie stracił w nim choćby seta. – To był dobry, ale ciężki mecz. Każdy set był na styku, więc cieszymy się, że wygraliśmy – ocenił Artur Szalpuk, który zgarnął na koniec nagrodę MVP.

łatwo nie było

Siatkarze Projektu zrewanżowali się PGE GiEK Skrze za porażkę w Bełchatowie. Ekipa ze stolicy przegrała w pierwszym meczu 1:3. U siebie już nie pozwoliła rywalom urwać sobie choćby seta. Mimo takiego wyniku mecz nie należał do łatwych. Bełchatowianie mogli wygrać dwie pierwsze partie, ale dali rozegrać się stołecznej drużynie.

System blok – obrona. Myślę, że sporo piłek nam uciekało. Zespół z Bełchatowa bardzo dobrze atakował. Gdy miał piłkę w trzech metrach, to świetnie sobie radził, a nam te piłki często wychodziły blok-aut. Później troszkę to opanowaliśmy. To był dobry, ale ciężki mecz. Każdy set był na styku, więc cieszymy się, że wygraliśmy. Tydzień temu taki wyrównany mecz przegraliśmy z Jastrzębskim Węglem, a teraz wygraliśmy – stwierdził w Polsacie Sport Artur Szalpuk.

MVP spotkania zdobył w nim siedemnaście punktów. Złożyły się na to dwa asy serwisowe oraz piętnaście ataków, przy skuteczności 65%. Z kolei jego drużyna w najważniejszych momentach dużo lepiej atakowała i wykorzystywała swój serwis, dzięki czemu odwróciła losy dwóch pierwszych odsłon. Ofensywna gra leżała wtedy właśnie na barkach Szalpuka.

Zaskoczyli zagraniem

Gdy ekipa z Warszawy rozegrała się już w trzeciej odsłonie. Artur Szalpuk miał okazję zaatakować… z krótkiej. To bardzo nietypowe zagranie, jak na przyjmującego.

Polowaliśmy na to zagranie cały sezon i nadarzyła się okazja. Widzę, że drużyna przyjezdna miała to rozpisane, bo skoczył podwójny blok, ale jakoś skończyłem – podsumował w rozmowie z Markiem Magierą zawodnik.

Projekt w spokoju może przygotowywać się do fazy play-off. Do rozegrania pozostały mu mecze z ZAKSĄ, Stalą, AZS-em oraz beniaminkiem z Częstochowy. Po dwudziestu sześciu rozegranych spotkaniach drużyna ze stolicy jest wiceliderem tabeli PlusLigi.