Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Anglii zielone światło dla siatkówki

W Anglii zielone światło dla siatkówki

fot. lsk.pls.pl

Angielska Federacja Siatkówki poinformowała, że tamtejszy rząd dał zielone światło dla powrotu do hal siatkarzy i siatkarek. Jednak musi się to odbywać przy zmodyfikowanych zasadach dotyczących reżimu sanitarnego.

Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż na całym świecie pojawiają się nowe ogniska zakażeń. W niektórych krajach ponownie zaczyna rosnąć liczba osób chorych, co może budzić niepokój w kontekście zbliżającego się sezonu halowego w grach zespołowych. Jednak w Anglii podjęto decyzję o tym, że siatkówka może wrócić do hal.Angielska Federacja Siatkówki poinformowała, że tamtejszy rząd dał zielone światło, aby siatkarze i siatkarki wrócili do zajęć. Jednak muszą one zostać zmodyfikowane tak, żeby były zgodne z obowiązującymi środkami bezpieczeństwa. Wszystko dlatego, aby jak najbardziej zminimalizować możliwość ryzyka wystąpienia koronawirusa.

Przypomnijmy, że jak na razie rozgrywki po przerwie wznowiono w Grecji, Wietnamie i Tajlandii. Ponadto kilka krajów zorganizowało mecze towarzyskie reprezentacji. W Finlandii Finowie zmierzyli się z Estończykami. Okazali się gościnni, bowiem dwukrotnie lepsi byli przyjezdni. W Polsce biało-czerwoni sparowali z Niemcami, nad którymi dwukrotnie wykazali wyższość. Z kolei Polki towarzysko grały z Czeszkami. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Jacka Nawrockiego. Przed nimi jeszcze dwa pojedynki kontrolne ze Szwajcarkami.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved