Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Angelo Lorenzetti: Zabrakło nam jakości w polu zagrywki

Angelo Lorenzetti: Zabrakło nam jakości w polu zagrywki

fot. cev.eu

Historyczny sukces ZAKSY Kędzierzyn-Koźle poprzedzony był trudną drogą i zaciętą walką w finale z Itasem Trentino. Zespół Angelo Lorenzettiego był o krok od doprowadzenia meczu do piątego seta, a jednak po walce na przewagi i asie serwisowym Łukasza Kaczmarka tytuł trafił w ręce polskiej drużyny. Dało się zauważyć w pomeczowych rozmowach jak bardzo rozczarowani są Włosi.

Podczas rozgrywanego w ASGM Forum w Weronie finału Ligi Mistrzów pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Potem jednak drużyna z Trentino znalazła właściwy rytm i była o krok od doprowadzenia do piątego seta. – Zabrakło nam jakości w polu zagrywki. Niektórzy zagrywali dobrze tylko w jednym z setów, a udział zagrywką w meczu był nam potrzebny, bo wiedzieliśmy że ZAKSA dysponuje naprawdę dobrą pierwszą akcją. Szkoda mi tego czwartego seta, bo w jego trakcie zmarnowaliśmy zbyt dużo szans. Takie mecze decydują się w detalach, a my nie skorzystaliśmy z okazji – otwarcie przyznał trener Itasu Trentino Angelo Lorenzetti.Nimir Abdel-Aziz nie ukrywał irytacji wynikiem sobotniego spotkania. Polscy kibice mogą pamiętać go z występów w ZAKSIE. Holender wtedy jednak grał jeszcze na pozycji rozgrywającego. – Nie umiem powiedzieć, czego zabrakło i tak naprawdę nawet nie chcę myśleć o tym, co mogliśmy poprawić w swojej grze, bo wynik meczu jest jaki jest. Zagrali lepiej, wygrali mecz i kropka – ostro zakończył holenderski atakujący.

Bardziej otwarty w rozmowie z dziennikarzami był kapitan Itasu Trentino, Simone Giannelli.Spodziewaliśmy się tak zaciętego meczu, bo wszyscy wiedzieliśmy jak dobrze gra ZAKSA. Pierwsze dwa sety największą różnicę zrobiły dysproporcje na przyjęciu i w zagrywce. W pierwszym secie daliśmy się złapać w ustawieniu na zagrywce ze Smith’em, a potem w ustawieniu z Semeniukiem. Oni zagrywają dobrze, a my przez pierwsze dwa sety na zagrywce nie robiliśmy praktycznie nic. Słabiej radziliśmy sobie też z piłkami zagranymi dalej od siatki, ale myślę że byliśmy w stanie zagrać tak dobrze jak oni. Moje zdanie i tak się nie liczy, bo to oni ostatecznie wygrali. Szkoda, bo udało nam się nieco przechylić mecz w swoją stronę i zagrać znacznie lepiej. Gratuluję ZAKSie wygranej – podkreślił Giannelli.

Duży wkład w przedłużenie meczu miał Riccardo Lucarelli. To wysiłki w ataku brazylijskiego przyjmującego dały zespołowi z Trentino szansę na dalszą walkę. – W finałach tak czasem bywa. Zagrali lepiej niż my, wrzucając tak jakby wyższy bieg po 20 punkcie każdego z setów. Naprawdę chcieliśmy wygrać ten finał. Myślę jednak, że możemy zakończyć ten sezon z podniesionymi głowami – powiedział Lucarelli.

Finałowy mecz Angelo Lorenzetti zdecydował się rozpocząć w ustawieniu z duetem przyjmujących – Kooy, Lucarelli. Szybko jednak to Alessandro Michieletto, młody utalentowany przyjmujący, musiał wchodzić na boisko ratować sytuację. – Nie tak chcieliśmy zakończyć ten finał. Mieliśmy dużo czasu na przygotowanie się i myślę, że byliśmy dobrze przygotowani do meczu. Nie wywarliśmy na nich odpowiedniej presji w polu zagrywki, oni bronili lepiej i to oni wygrywali dłuższe wymiany. Powinniśmy być na siebie źli – zakończył Alessandro Michieletto.

Włoski zespół prowadzony przez Angelo Lorenzettiego nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, mimo znakomitych występów Alessandro Michieletto. Urodzony w 2001 roku i do tego leworęczny skrzydłowy swoimi dobrymi występami przedarł się do wyjściowego składu i zapracował sobie na powołanie do seniorskiej kadry. Mimo to jednak klub z Trydentu przegrał finał Ligi Mistrzów, a rozgrywki krajowe zakończył na półfinale i nie zdobył również Pucharu Włoch.

źródło: inf. własna, Itas Diatec Trentino

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę