Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Angelika Gajer: Zabrakło nam cierpliwości

Angelika Gajer: Zabrakło nam cierpliwości

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w 1/4 finału Pucharu CEV uległy chorwackiej Mladosti Zagrzeb 2:3. Gospodynie przegrywały już 0:2 i co prawda udało im się doprowadzić do tie-breaka, to w nim od początku dominowała drużyna z Chorwacji. – My musiałyśmy brak cierpliwie, ale tej cierpliwości nam zabrakło. W tie-breaku ciężko wygrać i odrobić straty ze stanu 1:7. Brawa dla rywalek, bo zagrały bardzo walecznie, ciężko było nam zdobyć punkt i wbić się w parkiet – mówiła po porażce rozgrywająca łodzianek Angelika Gajer.

Dwa pierwsze sety padły łupem Mladosti Zagrzeb i ŁKS Commercecon Łódź w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV musiał gonić wynik. To udało się gospodyniom tego pojedynku, jednak w piątym secie górą były siatkarki chorwackiego zespołu. – Popełniłyśmy za dużo własnych błędów, szczególnie w pierwszym i drugim secie. W trzeciej partii od początku przejęłyśmy kontrolę, narzuciłyśmy swój styl gry i pokazałyśmy, że możemy wygrać. Niestety w tych pierwszych setach totalnie nie weszłyśmy w mecz, za duża liczba błędów w polu zagrywki, brak komunikacji, a do tego dziewczyny z Chorwacji bardzo dobrze zagrały w obronie. My musiałyśmy brak cierpliwie, ale tej cierpliwości nam zabrakło – tłumaczyła Angelika Gajer.

Decydującą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczął zespół z Zagrzebia. – W tie-breaku ciężko wygrać i odrobić straty ze stanu 1:7. Brawa dla rywalek, bo zagrały bardzo walecznie, ciężko było nam zdobyć punkt i wbić się w parkiet – podkreśliła rozgrywająca łódzkiej ekipy.

Rywalki z Chorwacji zagrały odważnie, co pozwoliło im cieszyć się z końcowego zwycięstwa. – Były sytuacje, gdzie miały piłki na piątym czy szóstym metrze, a one wychodziły w górę i atakowały. Nie bały się, wiedziały, że mają szansę, chciały pokazać swoją grę i to im się udało – podsumowała Gajer. Łodzianki okazję do rewanżu będą miały już w najbliższy wtorek, kiedy to w Chorwacji zagrają spotkanie rewanżowe. – Teraz my musimy jechać na teren rywala i wygrać za trzy punkty, żeby awansować dalej – zapowiedziała Angelika Gajer.

źródło: lkscommerceconlodz.pl, opr. własne