Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona przekroczył barierę 900 bloków

Andrzej Wrona przekroczył barierę 900 bloków

fot. PressFocus

Andrzej Wrona przekroczył kolejną setkę – tym razem już dziewiątą w liczbie bloków na parkietach PlusLigi, przez co stał się piątym zawodnikiem (odkąd PlusLiga prowadzi swoje statystyki), który przekroczył liczbę 900 bloków, dających bezpośredni punkt z tego elementu. 

Powiadają, że liczby w siatkówce nie oddają do końca wydarzeń boiskowych, ale jak się tych liczb trochę do siebie doda (na przykład z ostatnich dwudziestu czterech sezonów), to jakiś obraz na pewno uzyskamy. Odkąd PlusLiga udostępnia swoje statystki, a robi to właśnie od sezonu 2000/2001, tylko pięciu zawodników przekroczyło liczbę 900 bloków. Tym piątym jest właśnie Andrzej Wrona, który w walce o medale z Resovią zanotował swój dziewięćsetny blok.

Niedościgniony na razie jest Daniel Pliński, który zakończył karierę z 1202 blokami na koncie. Trener Stali Nysa aż o 126 bloków wyprzedza drugiego w rankingu Piotra Nowakowskiego. Dalej różnice są już mniejsze i Andrzej Wrona zapewne nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bo wcale nie brakuje mu dużo do podium. Poniżej przedstawiamy ranking blokujących PlusLigi (od sezonu 2000/2001), który uwzględnia dane sprzed meczu Asseco Resovia – Projekt, w którym Wrona przekroczył liczbę 900 bloków.

 

 

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved