Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA z nowym trenerem. Andrea Giani oficjalnie przedstawiony

ZAKSA z nowym trenerem. Andrea Giani oficjalnie przedstawiony

We wtorek odbyła się konferencja ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, na której przedstawiono nowego szkoleniowca zespołu. Od sezonu 2024/2025 szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Andrea Giani.

 

Już jakiś czas temu włoski szkoleniowiec potwierdził, że będzie trenował ekipę z Kędzierzyna-Koźla. Teraz klub oficjalnie go przedstawił. Giani obecnie prowadzi też reprezentację Francji.

Idzie nowe

 

Andrea Giani  to wielokrotny reprezentant Włoch, mający na swoim koncie takie sukcesy jak medale olimpijskie, nowy trener ZAKSY to multimedalista mistrzostw świata i Europy.  Jego kariera zawodnicza była naznaczona niezwykłą wszechstronnością i niesamowitym zaangażowaniem, co przyniosło mu miejsce w siatkarskiej Galerii Sław. Po zakończeniu kariery zawodniczej, Giani kontynuował swoją przygodę z siatkówką jako trener, osiągając równie imponujące sukcesy. Prowadził takie zespoły jak  m.in. Calzedonia Verona, Azimut Modena, czy reprezentację Niemiec, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w 2017 roku. W ostatnich latach odnosił również sukcesy z reprezentacją Słowenii, zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy w 2015 roku. W 2022 roku, jako trener reprezentacji Francji, zdobył złoty medal w Lidze Narodów

Umiejętności trenerskie, doświadczenie i strategiczne podejście do gry uczyniły Włocha jednym z czołowych trenerów na świecie. Bez wątpienia trener Giani to jeden z najbardziej uznanych szkoleniowców w świecie siatkówki, dołącza do naszej drużyny, aby kontynuować tradycję sukcesów i dążyć do kolejnych osiągnięć na krajowej i międzynarodowej arenie. Andrea Giani dołącza do ZAKSA z ambitnym planem kontynuowania sukcesów naszego klubu na arenie krajowej i międzynarodowej.

Lider na pokładzie

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Andrea Giani dołącza do naszego klubu jako nowy trener. Jego imponujące osiągnięcia trenerskie i doświadczenie na najwyższym poziomie siatkówki będą kluczowe dla dalszego rozwoju naszej drużyny. Andrea Giani jest kolejnym włoskim szkoleniowcem w historii ZAKSY, co podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie zespołu z pomocą najlepszych trenerów na świecie. Wierzymy, że jego wiedza, pasja i determinacja wprowadzą nas na jeszcze wyższy poziom. Andrea Giani to nie tylko wybitny trener, ale także doskonały lider, który potrafi zmotywować i zainspirować swoich zawodników do osiągania najwyższych celów. Jego rola w naszym klubie będzie nieoceniona i jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów – podkreśla prezes ZAKSA S.A. – Jadwiga Cichoń.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved