Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Gardini o roli selekcjonera reprezentacji Polski

Andrea Gardini o roli selekcjonera reprezentacji Polski

fot. Aleksandra Twardowska

Jest jednym z trenerów, którzy doskonale znają polską siatkówkę ligową, a co więcej, pracował już w naszej kadrze narodowej jako asystent, zatem i ta specyfika nie jest mu obca. Był jednym z najwybitniejszych siatkarzy w historii, trzykrotnym mistrzem świata. W trenerskiej robocie dopiero wyrabia sobie nazwisko, niemniej ma na koncie sensacyjne mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem. Czy więc Włoch Andrea Gardini byłby dobrym kandydatem na selekcjonera polskich siatkarzy?

Jest pan zainteresowany posadą trenera reprezentacji Polski siatkarzy?– Czy jestem zainteresowany, to nie jest dobre pytanie. Raczej: czy ktoś by mnie chciał zatrudnić. Nie znajdziecie poważnego trenera, który nie byłby chętny do pracy z reprezentacją Polski, topową drużyną świata. Na razie jednak to wszystko są spekulacje i plotki, bo przecież dopiero niedawno pojawił się nowy prezes związku, ja nawet nie wiem czy obywa się jakiś konkurs, czy federacja oczekuje zgłoszeń, czy sama sobie wybierze kandydatów. Natomiast generalnie, moim zdaniem, tego typu zajęcie wymaga skupienia się wyłącznie na nim. Jakoś nie widzę możliwości, by praca dla tak poważnej kadry narodowej jak Polska mogła być dzielona z etatem klubowym. Poza tym kluby z dużymi budżetami i wysokimi aspiracjami wolą, by ich szkoleniowcy nie zajmowali się jednocześnie czym innym. Szanuję tych, którzy sądzą inaczej, ale według mnie trener kadry powinien myśleć tylko o kadrze.

Czyli jako trener Jastrzębskiego Węgla miałby pan problem z pogodzeniem funkcji?

– Trudno mi teraz w ogóle o tym myśleć. Mam na głowie robotę w Jastrzębiu, dopiero ruszył sezon i moim zadaniem teraz jest rozwiązywanie problemów ligowych. Dopóki nie rozmawiamy o konkretach, nie ma sensu zastanawianie się nad tym. A jak mówiłem, tymczasem to tylko teoretyczne rozważania. Ludzie jedynie plotkują, a nic się jeszcze nie wydarzyło.

Może to pan powinien wykonać pierwszy ruch i zgłosić kandydaturę do PZPS?

– Musiałbym usłyszeć jakiś komunikat ze strony związku, co zamierzają zrobić. Ja nie należę do osób, które same wypytują, czy wydzwaniają. Jak ktoś odezwie się do mnie lub ogłosi konkurs, to wtedy się zastanowię i może to zrobię. Piłka jest po stronie federacji, która organizuje się po wyborach i planuje nowe otwarcie.

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę