Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alicja Grabka: Zaległości robią wrażenie

Alicja Grabka: Zaległości robią wrażenie

fot. Michał Szymański

– Już w tamtym roku, w trakcie trwania sezonu, zaczęły się nasze problemy. Dopuszczałyśmy scenariusz, w którym klub mógłby nie wystartować w kolejnych rozgrywkach Tauron Ligi. Zastanawiałyśmy się, czy tak będzie. Podpisałyśmy z Legionovią ugody, choć wiedziałyśmy, że może być trudno o to, by klub utrzymał się do końca sezonu. Wydaje mi się, że każda z nas podskórnie spodziewała się takiego finału sprawy – opowiedziała w rozmowie z TVP Sport Alicja Grabka, która w latach 2015-2018 oraz 2019-2022 reprezentowała barwy zespołu z Legionowa.

W środę Legionovia Legionowo oficjalnie ogłosiła, że wycofuje się z rywalizacji w TAURON Lidze. O problemach tego zespołu nieoficjalnie mówiło się jednak od dłuższego czasu. – Już w tamtym roku, w trakcie trwania sezonu, zaczęły się nasze problemy. Dopuszczałyśmy scenariusz, w którym klub mógłby nie wystartować w kolejnych rozgrywkach TAURON Ligi. Zastanawiałyśmy się, czy tak będzie. Podpisałyśmy z Legionovią ugody, choć wiedziałyśmy, że może być trudno o to, by klub utrzymał się do końca sezonu. Wydaje mi się, że każda z nas podskórnie spodziewała się takiego finału sprawy – przyznała Alicja Grabka, która przez wiele lat była związana z klubem.Grabka, podobnie jak większość siatkarek, które występowały w klubie z Legionowa w sezonie 2021/2022 zdecydowała się opuścić zespół. – Dla mnie Legionowo zawsze będzie siatkarskim domem. Dlatego jest mi podwójnie przykro, że tak to wszystko się skończyło. Problemy finansowe były mniejsze i większe w czasie dłuższym niż tylko poprzedni sezon. Minione rozgrywki były jednak pod tym względem wyjątkowe. Zaległości robią wrażenie. Mówię tu o kilkumiesięcznych długach. W trakcie sezonu większość z nas miała możliwość odejść z klubu i zerwać kontrakt, ale miałyśmy tak zgraną grupę i drużynę, że nikt nie chciał tego zrobić. Przychodziłyśmy na trening lub mecz i w ogóle u nas tego tematu nie było. Mimo wszystko pasja zwyciężyła. Wierzyłyśmy, że pieniądze uda nam się odzyskać w późniejszym czasie. Nie udało się i szansa jest na to niewielka. Trzeba w końcu o tym mówić głośno – opowiedziała o sytuacji w poprzednich rozgrywkach Grabka.

Siatkarki w maju nie podpisały listów czystości klubu. Stąd istniała szansa, że Legionovia nie otrzyma licencji na kolejny sezon. – Na tydzień przed rozpoczęciem ligi otrzymałyśmy informację, że albo podpisujemy ugody, albo Legionovia nie otrzyma prawa do startu w rozgrywkach. To nasi agenci i prawnicy wyszli z propozycjami jakiegokolwiek rozwiązania tej sytuacji. Wcześniej nikt się tym nie interesował ani PLS, ani PZPS. Zdecydowałyśmy się na to pierwsze rozwiązanie, ponieważ do klubu miały wpłynąć pieniądze z ministerstwa za udział w europejskich pucharach. To była dla nas jedyna szansa, by odzyskać zaległości – wyjaśniła rozgrywająca. – Przeżywałabym to samo, ale we wrześniu, a nie teraz. Dałam sobie iskierkę nadziei. Pieniądze z ministerstwa nie wpłynęły i nie wpłyną, dlatego decyzja klubu jest jaka jest – dodała.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę