Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Dudek zmienia barwy klubowe!

Aleksandra Dudek zmienia barwy klubowe!

fot. Michał Szymański

Po zaledwie jednym sezonie spędzonym w Łodzi, Aleksandra Dudek rozstaje się z klubem. ŁKS Commercecon Łódź zajął w tym miejscu piąte miejsce w TAURON Lidze, pozostawiając duży niedosyt braku walki o pozycje medalowe. Przygotowania na kolejny sezon trwają, a w nowej wizji na drużynę nie będzie już dotychczasowej przyjmującej.

 

Z Turcji do Polski

Transfer do ŁKS-u Commercecon Łódź był dla Aleksandry Dudek powrotem na polskie parkiety, które wcześniej zawodniczka opuściła na rzecz ligi tureckiej. Cel po powrocie był wysoki, jednak pomimo dobrego sezonu, łodziankom nie udało się sięgnąć po medale. Sama przyjmująca zapisała się jednak na kartach TAURON Ligi bardzo dobrze – wystąpiła w 23 meczach, zdobywając 218 punktów, w tym 20 z zagrywki, 13 blokiem i 185 w ataku. W tym elemencie zanotowała w przekroju sezonu ligowego skuteczność na poziomie 45%, a w przyjęciu 40%. Czterokrotnie zdobyła również statuetkę MVP spotkania, a następnie po raz pierwszy w swojej karierze została powołana do kadry narodowej.

 

Kierunek Podkarpacie?

Od dłuższego czasu mówi się, że przyjmująca ma w kolejnym sezonie dołączyć do ekipy PGE Rysic Rzeszów. Transfer nie został jeszcze potwierdzony przez zawodniczkę, ani podkarpacki klub. Dudek ma za sobą bardzo dobry sezon, rzeszowianki po zdobyciu kolejnego srebrnego medalu szykują się na kolejną walkę o pozycje medalowe i finalnie – zaatakowanie pierwszego miejsca na podium. Była przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź może już niedługo im w tym pomóc.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 

źródło: ŁKS Commercecon Łódź - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved