Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adam Kowalski pozostanie na kolejny sezon w Berlin RV

Adam Kowalski pozostanie na kolejny sezon w Berlin RV

fot. berlin-recycling-volleys.de

Berlin Recycling Volleys ogłosił, że w kolejnym sezonie nie będzie zmian w drużynie na pozycji libero. Oznacza to, że zarówno Julian Zenger jak i polski libero Adam Kowalski pozostaną w zespole. Obaj zawodnicy mają ważne kontakty do 2021 roku. –  Drużyna, klub i miasto – to wszystko bardzo dobrze ze sobą tu współgra z korzyścią dla mnie – mówi polski siatkarz.

Francuski trener berlińczyków Cedric Enard przywiązuje ogromną wagę do wysokiego poziomu treningów, dlatego też chce mieć w składzie dwóch dobrych libero. – Poziom gry w meczach uzyskujemy dzięki codziennym treningom. Zwycięską mentalność, którą charakteryzowaliśmy się w ostatnim sezonie rozwijamy dzięki dużej intensywności treningu i niezbędnej ku temu rywalizacji – przekonuje szkoleniowiec.Właśnie dlatego Berlin RV w dalszym ciągu będzie miał w swoim składzie na pozycji libero dwóch zawodników, choć we wcześniejszej historii klubu było to rzadkością. Współpraca Juliana Zengera i Adama Kowalskiego w zeszłym sezonie układała się jednak znakomicie.

– Adam jest wszechstronnym graczem, ma doskonałe nastawienie – chwali polskiego libero trener Enard. Kowalski przekonał do siebie zarówno kadrę trenerską jak i kierownictwo klubu, dzięki czemu kolejny sezon spędzi znów w barwach BR Volleys. – Lubię spędzać czas w Berlinie i nadal będę starał się jak najlepiej wykorzystać pracę na treningach. Drużyna, klub i miasto – to wszystko bardzo dobrze ze sobą tu współgra z korzyścią dla mnie – mówi Adam Kowalski, który już nie może się doczekać kolejnego sezonu nad Szprewą.

Polski libero w Berlnie ma się zameldować na początku sierpnia. 10 sierpnia zespół spotka się w Centrum Sportu Horsta Korbera, by rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu w Bundeslidze.

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved