Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zwycięski sparing Resovii z drużyną ze Lwowa

Zwycięski sparing Resovii z drużyną ze Lwowa

Asseco Resovia zaprezentowała całą drużynę i zagrała sparing z Barkom Każany Lwów. Ekipa Alberto Giulianiego zwyciężyła 4:0. Był to ostatni sparingowy pojedynek siatkarzy z Podkarpacia, którzy już w najbliższą sobotę (2 października) powalczą na wyjeździe o ligowe punkty z Indykpolem AZS Olsztyn.

Asseco Resovia Rzeszów w środowy wieczór zmierzyła się w meczu towarzyskim z ukraińską drużyną Barkom Każany Lwów. Rzeszowianie w bardzo dobrym stylu wygrali trzy pierwsze sety, a także czwartą partię, którą ekipy zdecydowały się rozegrać dodatkowo. Był to ostatni sparingowy pojedynek siatkarzy z Podkarpacia, którzy już w najbliższą sobotę (2 października) powalczą na wyjeździe o ligowe punkty z Indykpolem AZS Olsztyn.

W pierwszym secie walka o punkty przebiegała stosunkowo spokojnie, jednak widać było, że Resovia dysponuje większą mocą. Teza ta potwierdzenie znalazła w wyniku. Podopieczni Alberto Giulianiego wygrali premierową odsłonę spotkania towarzyskiego 25:21. W drugiej partii przewaga rzeszowskich siatkarzy również była widoczna, a stopniowo budowana przewaga stawała się coraz wyraźniejsza. W końcówce po dwóch efektownych zagrywkach Sama Deroo Resovia przeważała 24:17, a piłkę setową na punkt dla gospodarzy zamienili sami Ukraińcy, psując swój serwis.

Bardzo dobrą dyspozycją w polu zagrywki popisywali się wszyscy zawodnicy, także Maciej Muzaj, po którego zagraniu Asseco Resovia Rzeszów prowadziła 7:3. Dzięki dobrej zagrywce rzeszowianie odrzucili rywali od siatki, a ponadto świetnie pracowali w systemie blok-obrona (w całym meczu postawili aż 10 skutecznych bloków). Barkom Każany Lwów nie miał nic do powiedzenia przy tak dysponowanej Resovii, która dominowała dosłownie w każdym elemencie (9:4, 13:5, 25:13).

W dodatkowo rozegranym czwartym secie trener zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawili się Bucki, Woicki, Krulicki, Potera i Szerszeń. Ten ostatni popisał się imponującą serią potężnych zagrywek, co miało niemałe znaczenie dla przebiegu wysoko wygranego seta (25:15).

Asseco Resovia – Barkom-Każany Lwów 4:0
(25:21, 25:18, 25:13, 25:15)

Resovia: Muzaj (17), Cebulj (14), Kozamernik (10), Deroo (7), Drzyzga (2), Tammemaa (6) Zatorski (libero) oraz Krulicki (3), Bucki (5), Szerszeń (9), Woicki (1), Buszek (4) i Potera (libero)
Barkom: Djaczko (17), Kuczer (11), Nalożn (7), Holowen (2), Kowal (2), Smoliar (2), Kanajew (libero) oraz Żukow (libero)

źródło: nowiny24.pl